Když získá velké množství prostředků, může vydělávat více denně a rozdávat těmto stackařům další žetony jako odměny. Nejoblíbenější rebase je samozřejmě Olympus DAO OHM, protože se jedná o nejčastěji forkovaný projekt z Olympus DAO, nicméně většina stakovacích výhod funguje a funguje podobně.
Platforma Rebase Finance je přelomový projekt, který umožňuje automatické střádání a skládání úroků s nekonečným APY ve výši 300 000 procent. Uživatelé mohou získávat odměny $REBASE ve formě úrokových plateb přímo do své peněženky pouhým nákupem a držením kryptoměny rebase ve své peněžence.
Co je to kryptoměna Ampleforth (AMPL)? Je to druh měny Ethereum s automaticky upravovanou obchodovatelnou nabídkou.
Oběhová nabídka (neboli dobíjení) tokenu se rozšiřuje nebo zmenšuje v závislosti na změnách ceny kryptoměny. Toto zvyšování nebo snižování nabídky se provádí pomocí overbasis.
Kryptoměna s dynamickou nabídkou, která reguluje její cenu, se nazývá rebase nebo elastický token. Rebase tokeny jsou obvykle spojeny s jiným aktivem a stejně jako stabelcoiny jsou řízeny algoritmem. Rebase, na rozdíl od stabelcoinů , spalují tokeny v oběhu nebo okamžitě vytvářejí nové, místo aby se spoléhaly na rezervy, které udržují peg.
Nabídka rebase tokenu je velmi nejistá, ale jeho cena má tendenci zůstávat konstantní, dokud sleduje hodnotu jiného aktiva.
Každá kryptoměna má svůj vlastní kód, který určuje pravidla tvorby a ničení mincí (ražení a pálení). Tato pravidla obvykle nejsou vytvářena s ohledem na konkrétní cenu.
Když těžaři bitcoinů ověří blok, vygeneruje se nový bitcoin. Neexistuje žádný jiný způsob, jak bitcoin vytvořit, a neexistuje ani žádná metoda, jak jej eliminovat. Bitcoin se vyrábí tak, že se podporuje účast na těžbě a přidávání čerstvých tokenů do oběhu, nikoli manipulace s cenou. V důsledku toho bitcoin není přeznačením existujícího aktiva.
Příkladem tokenu pro přeznačení je Ampleforth (AMPL). Nabídka této měny se mění každých 24 hodin, aby se cena držela blízko 1 USD.
Hodnota každé peněženky držící AMPL se bude zvyšovat úměrně s množstvím jejích aktiv. To znamená, že každý má stále stejné množství AMPL. Základní ekonomické síly budou cenu tlačit zpět k cíli, jakmile bude vyrobeno více tokenů.
Naopak u malých investorů je větší pravděpodobnost, že udělají velkou chybu. Když cena bitcoinu klesne pod určitou úroveň, velcí investoři, kteří mají v bitcoinech a etheru, likvidních aktivech, peněžních ekvivalentech nebo směnkách s obchodními cennými papíry držbu přesahující 1 milion dolarů, s větší pravděpodobností své bitcoiny a ethery prodají za výhodné ceny.
Faktem je, že i po snížení ceny každého tokenu AMPL na polovinu bude mít každý vámi vlastněný token hodnotu přibližně 1 USD.
Doge Killer byl název přidělený tokenu z ekosystému shiba inu s názvem dogekiller (LEASH), který byl původně vytvořen jako rebranch za účelem sledování ceny dogecoinu (DOGE) v poměru 1/1000, což znamená, že pokud by cena dogecoinu vzrostla na 0,01 USD, cena dogekilleru by se zvýšila na 0,001 USD.
Cena Dogekilleru stoupla 12. ledna na 0,35 dolaru, když se začaly šířit zprávy o jeho existenci a potenciální hodnotě, a v následujících dnech se propadla zpět na přibližně 0,05-0,06 dolaru, protože lidé své tokeny Dogekiller prodávali.
Tím se otevřel prostor pro to, aby pohyby ceny dogecoinu ovlivňovaly investory do siba inu, aniž by museli investovat přímo do tokenu, což do systému přilákalo více lidí.
Projekt byl nakonec ukončen, ačkoli tokeny LEASH nebyly nikdy “staženy”. Místo toho jsou nyní spořicí mincí, která se upravuje podle nabídky a poptávky, podobně jako většina ostatních kryptoměn.
Proč potřebujeme pružné zásobovací žetony?
Základní myšlenkou tohoto konceptu je, že cena těchto mincí zůstane konstantní, čehož je dosaženo změnou nabídky.
Tokeny s pružnou dodávkou jsou často srovnávány se stablecoiny, protože mají pověst mincí, které si udržují konzistentní hodnotu. Mezi nimi však existuje několik důležitých rozdílů.
Stablecoiny jsou měny, které se snaží udržet svou hodnotu stabilní tím, že ji vážou na cenu jiné reálné komodity.
Míra udržitelného růstu nabídky tokenů je určena cílovou cenou, která je stanovena prostřednictvím časově proměnlivé nabídky tokenů.
Elastos používá stejnou základní architekturu jako stabelcoins, s tím rozdílem, že elastické tokeny se nutně nesnaží eliminovat volatilitu. Spíše než o její snížení usilují o její snížení na úroveň, kdy je dosaženo zamýšlené hodnoty tokenu.
Celková nabídka projektu je změněna tak, aby se při zvýšení ceny zvýšilo i dodávané množství. S rostoucí nabídkou hodnota každého tokenu klesá.
Podobně, když cena klesá, klesá i celková nabídka projektu, což vede ke zvýšení ceny. Jak vidíte, toto
Má používání elastických zásobovacích žetonů nějaké nevýhody?
Investování do tokenů s pružnou cenou lze považovat za nebezpečné. U tokenů s elastickou nabídkou je vyšší pravděpodobnost ztráty peněz. Ano, může to zlepšit vaše výdělky, ale také to může zvýšit vaše ztráty. Pokud cena tokenu klesne a společnost znovu vstoupí na burzu za nižší cenu, přijdete o peníze jednak proto, že hodnota tokenu klesne, jednak proto, že budete muset koupit více tokenů, abyste získali stejný počet akcií.
Další nevýhodou investice do tokenů elastic supply je, že se jedná o experimentální aktivum, což zvyšuje možnost chyb v kódu chytrého kontraktu projektu.
Zde je několik příkladů elastických nabídkových tokenů.
- Ampleforth (AMPL).
- Yam Finance (YM).
- Protokol BASE (BASE)
- DEFI 100 (D100)
Co je to odraz?
Kladné přecenění je takové, kdy je cena elastického tokenu vyšší než cílová cena, zatímco záporné je takové, kdy je nižší. Například máme 50 žetonů A s cílovou cenou relabování 1 $. Pokud se hodnota žetonu zvýší o 20 % na 1,2 $ a relabování zvýší množství o 50 %, pak nová celková nabídka bude 75 A.
V případě dobrého přeznačení mohou držitelé žetonů managementu odevzdat své hlasy a získat část zisku. Pozitivní relabeling nepoškozuje dodavatele likvidity ani držitele tokenů.
Jaké faktory ovlivňují předpokládanou cenu?
Cílovou cenu vypočítávají projekty, které stanoví skromnou symbolickou cenu jako vodítko pro přiblížení se k zamýšlené hodnotě. Rebase dělá z tokenů s pružnou cenou syntetickou komoditu s nepředvídatelnou hodnotou a tendencí nabídky ke stabilitě. Aby se zabránilo zneužívání trhu, je množství vytvořených tokenů určováno tržní poptávkou a nabídkou.
Kombinování dluhopisů pomocí rebasingu
Rebasing zvyšuje nebo snižuje množství měny v oběhu přímo na adresu uživatele, aby stimuloval poptávku. Dluhopisy se nakupují a mění za algoritmické aktivum v tržním modelu, který podporuje poměr aktiv.
Třetím aspektem je stohování, kdy jsou aktiva zajištěna za účelem zajištění likvidity a motivace poptávky. Uživatelé mohou získat dluhopisy pomocí stablecoinů a stackeři mohou získat vydané tokeny jejich rebasingem. Spíše než pronajímání likvidity dává proces bondingu protokolům kontrolu nad její většinou.
Je zde uveden seznam oblíbených projektů rebase.
Obdivujte bohatou a pestrou historii tohoto starobylého sídla.
Ampleforth je syntetické aktivum, které poskytuje nekorelované výnosy v prostoru DeFi. AMPL využívá k přeznačování Chainlinkovo orákulum. Cílová cena je podle bílé knihy 1,009 USD vzhledem k indexu spotřebitelských cen v amerických dolarech na rok 2019. K přetypování dochází každý den ve 2:00 UTC.
Standardní protokol
Základní protokol je propojen s celkovou kapitalizací trhu kryptoměn, aby bylo možné sledovat celkové trendy na trhu kryptoměn. Zahrnutí širšího spektra aktiv je výhodné, protože investorům poskytuje větší přístup. Zamýšlená hodnota podkladového tokenu byla stanovena na základě malého procenta celého trhu s kryptoměnami, který je decentralizovaný a odolný.
MDPL je maximální možná výška stromu.
RMPL byl odvozen od AMPL a používá náhodnou změnu velikosti s cílovou cenou 1 USD. Proces změny velikosti projektu netrvá déle než dva dny. Jakmile cena vzroste nad 1,05 USD nebo klesne pod 0,95 USD, aktivuje se postup přepočítávání. Na rozdíl od systému AMPL, který využívá jako cílovou hodnotu arbitrážní události.
Zde se dozvíte, kde ho můžete koupit a kolik za něj zaplatíte.
Projekt Yam Finance byl vytvořen jako sázkový systém, mechanismus načítání a systém správy. Platforma nakupuje tokeny YCRV ve formě dobrého reloadingu pro správu své pokladny. Každých 12 hodin, ve 20:00 UTC a v 8:00 UTC, se YAM aktualizuje. V původní verzi byla objevena chyba, která mohla kolidovat s tokenem YFI.
Protokol proto slíbil, že uživatelům umožní převést jejich YAM na YAMv2. Po dokončení auditu budou moci uživatelé své tokeny vyměnit za YAMv3 pomocí chytré smlouvy.
Pokud se těžko rozhodujete, vezměte v úvahu následující faktory:
Předpokládaná cena REB (Reserve) je 1 USD. Projekt plánuje spustit ještě letos a půjde o reloadingový projekt s cílovou cenou 1 USD. Systém byl původně představen v roce 2020 a od té doby měl v oběhu 2 miliony tokenů. Podle popisu protokolu je imunní vůči inflaci a má zabudovaný mechanismus pro stabilizaci hodnoty.
ZALOŽENO.
Cena mince Synthetix vázané na dolar je stanovena v amerických dolarech a má pružný mechanismus nabídky nazvaný STABLE, jehož cílem je zvýšit základní cenu syntetické měny na 1 USD. Každý den v 5:00 UTC, když cena stabilní mince Synthetix vázané na dolar vzroste nebo klesne o 5 %, síť. Původní harmonogram projektu počítal s cílovou částkou 100 milionů dolarů, ta však byla v průběhu crowdsale navýšena na 200 milionů dolarů.
Vnímání budoucnosti je ovlivněno obrazy z minulosti (např. obrázky před a po).
Olympus DAO je decentralizovaný finanční systém, jehož cílem je vytvářet stabilní aktiva spojená s kryptoměnami. Uživatelé jsou vybízeni k tomu, aby pomocí stohování a propojování ukládali nebo prodávali svůj kolaterál v pokladnici Olympus za tokeny OHM se slevou.
Problém, který stablecoiny, jako jsou ty, které používá Olympus DAO, řeší, jsou časté tržní turbulence. Stávající stabelcoiny jsou navázány na americký dolar. Na rozdíl od jiných decentralizovaných iniciativ se k vydávání tokenů OHM používá rezerva kryptoměny Olympus DAO. Projekt vytvořil Zeus, což je pseudonym osoby.
Říše divů (TIME).
Měna Wonderland je decentralizovaný systém rezervních aktiv postavený na platformě Olympus DAO. Protokol zahrnuje několik rezervních aktiv, jako jsou tokeny likvidity, pro každou jednotku nativního tokenu TIME. Aby si měna TIME zachovala svou přirozenou hodnotu, byl nastaven model.
Žetony TIME se spálí, pokud není dosaženo maximální částky, když TIME klesne pod garantovanou hodnotu. Uživatelé Říše divů mají možnost vázat a stohovat modely, přičemž vázáním se vytvářejí nové žetony a jejich nákup z pokladnice se slevou. Stohování naopak umožňuje uživatelům získávat úroky prostřednictvím skládání.