Stellar Blockchain: Všechno, co potřebujete vědět

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Co dělá Stellar Crypto?

Stellar je peer-to-peer distribuovaná open source platforma pro konverzi digitální měny na skutečné peníze na domácím i mezinárodním trhu. Blockchainová kryptoměna Stellar se nazývá lumen a obchoduje se pod symbolem XLM.

⚡️ Na čem je založena kryptoměna Stellar?

Stellar je platební síť postavená na technologii blockchain. Umožňuje rychlé mezinárodní převody peněz mezi libovolnými dvojicemi měn. V mnoha ohledech je srovnatelná s jinými kryptoměnami založenými na blockchainu.

⚡️ Jaký je rozdíl mezi kryptoměnami Stellar a Ethereum?

Stellar je méně flexibilní než Ethereum
Ethereum je platforma pro chytré kontrakty, podobně jako Stellar. Ve skutečnosti umí všechno, co Stellar a další – ale ne tak rychle a levně. Stellar však byl vytvořen s výslovným záměrem, aby nemohl dosáhnout všeho, co může Ethereum.

⚡️ Stellar na blockchainu Etherea?

Stellar je decentralizovaná kryptoměna, která k synchronizaci sítě využívá blockchain, ale uživatelské prostředí připomíná spíše hotovost než Bitcoin nebo Ethereum.

Co je Stellar?

Platební protokol Stellar je založen na technologii distribuované účetní knihy a umožňuje rychlé přeshraniční platby v jakémkoli měnovém páru. Má mnoho společných rysů s ostatními kryptoměnami založenými na blockchainu.

Stellar je blockchain, jehož cílem je “umožnit interakci bank, platebních systémů a jednotlivců” prostřednictvím jeho sítě. Podle webových stránek je blockchain Stellar platformou, která propojuje banky, platební systémy a lidi, “aby mohli rychle, bezpečně a téměř bez nákladů přesouvat peníze”.

Co dělá Stellar kryptoměnou?
Je Stellar Crypto dobrá investice?

Stellar Lumen (XLM) je platforma poháněná blockchainem, která umožňuje provádět všechny možné typy transakcí. XLM, nativní digitální měna Stellar, podporuje všechny typy transakcí v blockchainové síti. Během vytváření sítě Stellar bylo vygenerováno 100 miliard XLM/Stellar Lumen.

Jediným dalším způsobem výroby XLM je inflace. Aby se kompenzovala ekonomická expanze a ztráta lumenů, je míra tvorby lumenů omezena na 1 % ročně. Nové lumeny jsou generovány každý týden a udělovány přímým hlasováním.

Jak se Stellar liší od Bitcoinu? stellar bitcoin
Co je hvězdný blockchain?

síť Stellar Network

Síť Stellar je blockchainový protokol, který umožňuje zpracovávat finanční transakce. Tato technologie je open source, distribuovaná a vlastněná komunitou.

Nadace Stellar Development Foundation je nezisková organizace, která podporuje finanční začlenění, vytváření nástrojů a sociální iniciativy v rámci sítě Stellar. Kód sítě Stellar píší zaměstnanci Stellaru, ale technologie je na nich zcela nezávislá.

Co je stellar blockchain? Kompletní průvodce pro začátečníky
Co je Stellar (XLM)?

Jaké jsou vlastnosti Stellar Blockchainu?

Podívejme se na základy blockchainu Stellar, když už máme základní představu o tom, co to je. Projděme si některé důležité aspekty:

 • Databáze Stellar je decentralizovaný blockchain s otevřeným zdrojovým kódem – základní vlastnosti skutečného blockchainového systému.
 • Doba potvrzení transakcí je díky konsenzuálnímu mechanismu 3-5 sekund.
 • Jedná se o maximální počet transakcí, které může blok podporovat.
 • Umožňuje více podpisů a chytré smlouvy.
 • Má pevnou roční míru inflace ve výši 1 %.
Stellar (platební síť)
Co dělá síť Stellar?

Co je Stellar Blockchain a jak funguje?

Transakce v síti Stellar se stejně jako v jiných blockchainových platformách zaznamenávají do veřejné sdílené a distribuované účetní knihy. Stellar Consensus Protocol (SCP) je konsensuální algoritmus založený na federativní byzantské dohodě (FBA), kterou používá Stellar (SCP).

Transakce elektronického obchodování v síti Stellar jsou rychlejší a méně nákladné, protože každý účastník sítě může dosáhnout dohody o platnosti transakce během několika sekund. Každý účastník (označovaný zkratkou “node”), který přispívá daty do globální účetní knihy, vytváří svou vlastní malou síť důvěryhodných spolupracovníků. Quorum Slices jsou minisítě vytvořené každým uzlem, které zahrnují pouze účastníky, jimž důvěřuje.

Kdo provozuje síť Stellar?
Je síť Stellar dobrá?

Odkud pochází hodnota Stellaru?

Stellar je decentralizovaná síť, která umožňuje tisíce převodů měn a tokenů každou sekundu. Díky tomu má nezpochybnitelnou hodnotu a užitečnost.

Převod kryptoměn a/nebo fiat měn je časově náročný a nákladný. Díky Stellaru je to rychlé a levné. Transakční poplatky se platí pomocí XLM (peněženka Stellar), zatímco účty jsou vedeny pomocí XLM (síť Stellar).

Co je platební systém Stellar a jak funguje?

Předpokládejme situaci, abychom lépe pochopili, jak platební systém Stellar funguje.

Jak se Stellar liší od Bitcoinu?
Kolik bank používá Stellar?

Janet a Keith mají trvalý pobyt ve Spojených státech.

Janet chce Keithovi poslat meziregionální obchodní dohodu v hodnotě 5 000 GBP.

Jak tohoto přechodu dosáhnete?

Uvažujme scénář, ve kterém má Janet účet u banky A ve Spojených státech a Keith má účet u banky B ve Spojeném království. Obě tyto banky jsou “kotvami” v síti Stellar, která je s oběma bankami propojena.

Jakých je pět nejlepších altcoinů?

Následuje následující postup.

Janet posílá Keithovi 5000 dolarů. Cíl transakce je okamžitě odeslán do banky B, aby se zjistilo, zda je způsobilý, nebo ne.

Proč banky používají Stellar?
Má Stellar budoucnost?

Banka A odečte peníze z Janetina účtu, jakmile banka B vydá souhlas.

Prostředky jsou poté převedeny z poolového účtu banky A na účet banky B v síti Stellar, kde se z nich stanou XLM.

Síť hvězdných mincí hledá nejlepší směnný kurz pro převod XLM na GBP, jakmile je uvnitř. Prostředky jsou poté odeslány ze základního účtu banky B na účet Keitha.

Jaký je minimální poplatek za transakci v síti Stellar?

Základní transakční poplatek v síti Stellar je nepatrná částka za každou transakci. Za tímto poplatkem není žádný osobní zisk. Působí jako odstrašující prostředek proti škodlivému chování (například útokům typu DoS).

Vyplatí se stellar coin koupit?
Dosáhne hvězdná mince 10 dolarů?

V současné době je základní poplatek 0,00001 XLM. Náklady nese odesílatel transakce. Poplatek je vybírán hlavní knihou a následně přerozdělován prostřednictvím inflace.

Jaké jsou počáteční náklady a poplatky za integraci dApp do sítě Stellar?

Používání sítě Stellar Network je zcela zdarma. Veškerý software potřebný pro integraci je krytý licencí Apache (verze 2.0). Umožňuje komerční využití, přizpůsobení a/nebo distribuci.

Integrace z pohledu stellar coin znamená technologický postup připojení k síti Stellar. To znamená vytvoření systémů, které mohou komunikovat se sítí Stellar.

Proč stellar coin klesá?
Jaká je další velká kryptoměna?

Integrace s hvězdnou mincí si vyžádá technické prostředky. Technický vývoj zabere 120 až 200 hodin v závislosti na velikosti týmu a množství zkušeností.

Jak koupit zesilovač (AMP)

Předpokládejme tedy, že používáte poskytovatele blockchainových služeb třetí strany (BaaS). V tomto scénáři zaplatíte veškeré poplatky za odborné poradenství, konzultace a náklady vývojového týmu.

Která mince v roce 2025 exploduje?
Jaký typ blockchainu má Stellar?

Co jsou kotvy v síti Stellar Network?

Kotva je zařízení, které může uchovávat peníze a poskytovat půjčky v síti Stellar Network.

Považujte “kotvu” za spojení mezi různými měnami a sítí Stellar Network. Všechny peněžní transakce prováděné v síti stellar coin, s výjimkou XLM, se provádějí pomocí kreditu vydaného kotvou.

Síť Stellar je založena na kotvách. Vklady a tvorbu úvěrů musíte nakonec svěřit Anchors.

Jaké jsou vlastnosti technologie blockchain?
Co je jádro Stellar v blockchainu?

Jaké jsou distribuované burzy Stellar?

Abychom lépe pochopili myšlenku distribuovaných výměn, musíme nejprve pochopit, co jsou to “nabídky”.

Stellar považuje za “nabídku” výměnu jednoho druhu kreditu za jiný za předem stanovený kurz. Tímto způsobem se síť Stellar stává obchodní platformou, která umožňuje směnu mnoha měn.

Objednávky v evidenci hvězdných mincí jsou reprezentovány “nabídkami”. Pro každý pár měna/emise v síti existuje “kniha objednávek”.

Čím je stellar coin výjimečný?
Jak funguje síť Stellar?

Existuje například kniha příkazů pro převod RBS/GBP na Bitstamp/Bitcoin.

Co je kryptoměna Helium (HNT)

Stellar je kryptoměna, která dokáže pracovat s mnoha různými měnami.

Další z hlavních funkcí Stellaru jsou transakce ve více měnách. Můžete například poslat peníze ze svého účtu ve Spojených státech svému příteli ve Spojených státech. Tento jedinečný aspekt stellar coin spočívá v jeho schopnosti provádět transakce decentralizovaným způsobem. Abychom vám to usnadnili, budeme předpokládat, že se obchoduje s měnou USD/EUR.

Jak se stellar coin liší od bitcoinu?
Jaký algoritmus používá Stellar?

Jak protokol Stellar zajišťuje bezpečnost finanční sítě?

Konsensuální mechanismus Stellaru je založen na federativní byzantské dohodě (FBA). FBA zajišťuje efektivitu systému pomocí kvorum plátků generovaných každým uzlem, které společně definují kvorum celého systému. Quorum slices spojují síť stellar coin podobně jako jednotlivé sítě, které spojují globální síť internetu.

V systému FBA.

Účastníci jsou rozděleni do menších sítí. Proto každý uzel v těchto malých sítích zná své klíčové přispěvatele.

Patří stellar coin mezi blockchainy 1. úrovně?
Proč banky používají Stellar?

Po zahájení transakce uzel čeká na souhlas většiny svých malých členů sítě a teprve poté vyhlásí vypořádací transakci.

Kupní transakce není dokončena, dokud s ní nesouhlasí všichni potřební účastníci.

Nakonec transakci akceptuje dostatečný počet účastníků sítě, což znemožňuje hackerům nebo protivníkům transakci zvrátit.Teprve po potvrzení transakce ji někdo považuje za legitimní.

7 nejhorších investičních chyb v kryptoměnách, kterým je třeba se vyhnout

Konsensuální mechanismus FBA chrání finanční síť, která funguje v síti Stellar, tím, že zajišťuje bezpečnost a integritu. Zajišťuje svobodu SCP od zablokovaných stavů (kdy konsensus již není možný), dokud selhání účastníků neznemožní splnění závazků důvěry.

Jak funguje blockchain stellar coin?
Co je Stellar a jak funguje?

Blockchainové aplikace pro firemní použití Stellar Blockchain

Do jaké kryptoměny bych měl investovat v roce 2022?

Stellar má aplikace, které pokrývají širokou škálu odvětví, od financí až po zajištění bezpečného plnění základních funkcí podniků. Vzhledem k četným funkcím blockchainu Stellar jej můžete považovat za jakousi víceúčelovou platformu.

Zde je seznam nejlepších nápadů na aplikace:

 • Kotvy v jiných měnách.
 • Mobilní a obchodní klienti
 • Mashupy aplikací z webu do mobilu
 • Prodejce plugin
 • Účty zřízené pro školní, zdravotní a pojistné účely se nazývají nZUL.
 • Abyste ochránili svou organizaci, můžete si pořídit pojištění, které se vztahuje na: narušení bezpečnosti dat -> Můžete si pořídit specializované pojištění, které ochrání vaši společnost před škodami způsobenými kybernetickými útoky.
Je stellar coin dobrý blockchain?
Jak se Stellar liší od Bitcoinu?
 • Peer-to-peer financování vám může umožnit získat úrok tím, že půjčíte své peníze ostatním.
 • Převody peněz výměnou za změnu chování.
 • Neziskové organizace mohou mít z darovacího softwaru prospěch.
 • Věrnostní programy
 • Místní měny
 • Banka časového bankovnictví
 • Sledování dobrovolnických hodin
 • Váš účet může být propojen s libovolným zařízením.

Pokud se chcete o blockchainu Stellar dozvědět více, podívejte se na Stellar Blockchain Observer. Víte, co je to pozorovatel blockchainu? Považujte blockchainový prohlížeč za typ prohlížeče, jako je Internet Explorer nebo Google Chrome.

Jak těžit stellar coin zdarma?
Kolik bank používá Stellar?

Stellar Blockchain Observer je nástroj, který vás informuje o nejnovějších blocích v blockchainu Stellar a v reálném čase streamuje všechny bloky přidané do blockchainu. Poskytuje také komplexní statistiky, historii cen a podrobné zprávy o všech aktivech v síti Stellar, které vám pomohou lépe se rozhodovat.

Protokol 13

Společnost Stellar každoročně vyvíjí významné změny svého jádra. Zavedení protokolu 13 v roce 2020 bylo nejvýznamnější změnou za poslední roky.

 • Zvýšení poplatků.
 • V řadě středisek a hotelů se zvyšují turistické poplatky. Tyto poplatky umožňují: –
 • Uživatelské poplatky musí být hrazeny ze žádostí.
 • V případě potřeby zvýšit transakční náklady u předem podepsaných transakcí.
 • Umožnit validátorům zvýšit poplatky podle potřeby.
 • Můžete přesně kontrolovat autorizaci majetku.
Jakou kryptoměnu je nejvýhodnější těžit?
Prozradí blockchain Stellar?

Díky protokolu 13 je možné zrušit povolení a zároveň ponechat příkazy v evidenci, což usnadňuje identifikaci regulovaných aktiv, jako jsou cenné papíry. Držitelé regulovaných aktiv mohou v rámci jedné transakce provést tři transakce:

 • Povolení přístupu k majetku na účtu (podepsané vydavatelem).
 • Zaplatit nebo podat nabídku (podepsanou uživatelem)
 • Odmítnutí přístupu k aktivu (podepsané uživatelem)
 • Prémiové účty multiplexů

Pro správnou aktualizaci uživatelských účtů budete potřebovat poznámky k navigaci plateb. nJe to nutné pro burzy a další služby úschovy, které udržují jedinou adresu hvězdného vkladu.

Jak se stát stellar node?
Podporuje Stellar chytré smlouvy?

S vydáním protokolu 13 nabídne Stellar nový typ účtu, který umožní sledovat různé typy plateb. Díky povolení více měn na jeden účet a podúčtů pro specifické případy použití umožňuje tato novinka větší flexibilitu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky