Ethereum crypto recenze a popis kryptoměny

⚡️ Co je lepší než Bitcoin nebo Etherium?

Bitcoin spotřebuje 707 kW elektrické energie, zatímco ether 62,56 kW. Složité algoritmy v bitcoinovém blockchainu jsou prováděny pomocí pokročilých procesorů. Díky nízké spotřebě energie je ether ekologičtější kryptoměnou.

⚡️ Jak dlouho trvá vytěžit 1 ethereum?

Přibližně 7,5 dne

⚡️ Jak začít těžit ETH?

✔️ Krok 1 – Nainstalujte GPU a nastavte počítač.
✔️ Krok 2 – Pořiďte si peněženku Ethereum (Mist nebo MyEtherWallet).
✔️ Krok 3 – Připojte se k těžebnímu fondu Etherea.
✔️ Krok 4 – Začněte těžit!

⚡️ Je ETH 2.0 nová mince?

Není to čerstvá mince a na množství ETH, které máte, to nebude mít vliv. Pokud jde o Ethereum a Ethereum 2.0, Eth2 je jednoduše záplata, která vylepší blockchain Etherea. Kvůli dvěma závěrečným fázím se kompletní vydání předpokládá nejméně do roku 2023.

⚡️ Kolik transakcí za sekundu bude mít Ethereum 2.0?

100 000 transakcí za sekundu

Odkud Ethereum pochází?

Co je Ethereum?

Kryptoměna Ethereum je decentralizovaná platforma, na které běží chytré smlouvy: aplikace, které běží přesně podle programu bez možnosti podvodu nebo zásahu třetí strany. Ethereum se zrodilo z debaklu DAO, a přestože má některé společné rysy s bitcoinem, je mnohem víc než jen digitální měnou. V tomto průvodci prozkoumáme vše, co potřebujete vědět o Ethereu, včetně toho, co to je, jak ho používat, kde ho koupit a zda je to dobrá investice.

Na jiné adresy Etherea můžete posílat peníze stejně jako na Bitcoin nebo jinou kryptoměnu. Ethereum, stejně jako bitcoin a další kryptoměny, umožňuje provádět transakce digitálně. To však není vše, co umí. Kryptoměnu Ethereum můžete využít ke spuštění jakéhokoli typu kódu a ke komunikaci s programy napsanými jinými uživateli. Platforma Ethereum je přizpůsobitelná v oblasti

Shrňme, že hlavním cílem Etherea je vyvíjet a provádět kód v distribuované síti, nikoli na centralizovaném serveru. Takové aplikace jsou v zásadě neměnné a odstranitelné.

Jak se Ethereum liší od etheru (ETH)

Jaký je rozdíl mezi bitcoinem a etherem?
Jaký je rozdíl mezi etherem a bitcoinem?

Účetní jednotka používaná sítí Ethereum není stejná jako její název. Název protokolu je Ethereum, ale kryptoměna sítě je známá jako ether (ETH).

Jaký je rozdíl mezi ethereem a bitcoinem?

Cena mince ethereum
Jaký je rozdíl mezi etherem a bitcoinem?

Bitcoin využívá blockchain a finanční pobídky k vytvoření celosvětové platební sítě. Zahrnuje několik funkcí, které umožňují uživatelům po celém světě připojit se bez závislosti na centrální autoritě. Uzly, na kterých běží bitcoinový software, musí využívat specializovaný software, aby v decentralizovaném prostředí dosáhly dohody o nejaktuálnější verzi historie finančních transakcí.

Bitcoin je často považován za blockchain první generace. Díky své jednoduchosti je srovnatelný s ostatními konkurenty na trhu. Bitcoin je záměrně nepružný protokol, který upřednostňuje důvěryhodnost před užitečností. Schopnost provádět inteligentní smlouvy je v Bitcoinu značně omezená a nehodí se pro situace použití přesahující jednoduché provádění transakcí.

Co je kryptoměna Ethereum a jak funguje?
Decentralizované burzy Ethereum: Uniswap, Kyber Network a IDEX.

Na druhou stranu jsou blockchainy druhé generace přizpůsobivější a funkčnější. Tyto blockchainy kromě základních finančních transakcí podporují také programovatelné transakce. Kryptoměna Ethereum otevírá vývojářům spoustu možností, jak si hrát s vlastním kódem a vytvářet decentralizované aplikace (DApps).

Mezi kryptoměnami je ether z hlediska tržní kapitalizace na druhém místě za bitcoinem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethereum

Blockchain pro decentralizované autonomní organizace (DAO)
Ether, druhá největší kryptoměna na světě

Ethereum je nejpopulárnějším blockchainem druhé generace, a proto zůstává nejznámějším. Je srovnatelný s bitcoinem, ale dokáže provádět podstatně větší počet transakcí. Zde začínají hlavní rozdíly mezi bitcoinem a ethereem.

Jak funguje Ethereum

Ethereum crypto je “stavový stroj”. To znamená, že v každém okamžiku může uživatel vidět zůstatky všech uživatelů a chytrých kontraktů v jejich aktuálním stavu. Určité činnosti vedou ke změně stavů, což vyžaduje, aby všechny uzly aktualizovaly své snímky, které tyto změny reprezentují.

Chytré smlouvy jsou spouštěny transakcemi, které pocházejí od uživatelů nebo jiných smluv. Každý uzel v síti provede kód smlouvy a zaznamená výsledek, když mu uživatel odešle transakci. K překladu instrukcí do počítačově srozumitelné podoby se používá virtuální stroj Ethereum (Ethereum Virtual Machine nebo EVM).

Stav hry se aktualizuje pomocí speciálního mechanismu známého jako těžba. Kryptoměna Ethereum se těží pomocí podobného typu algoritmu Proof-of-Work neboli Důkaz práce jako bitcoin.

Jak těžit ethereum
Je Ethereum dobrá investice?

DAO je decentralizovaná virtuální organizace. Co je Ethereum Classic a jak funguje?

Ethereum otevírá nové možnosti interakce na internetu. Decentralizovaná autonomní organizace neboli DAO je komunita řízená kódem, která funguje jako počítačový program, což je příklad toho, jak kryptoměna Ethereum umožňuje zcela nové způsoby interakce na internetu.

DAO byla jedním z prvních a nejambicióznějších pokusů o vytvoření takové komunity. Organizace byla řízena složitými inteligentními smlouvami a měla být autonomním fondem rizikového kapitálu. Tokeny DAO byly distribuovány během ICO se záměrem umožnit investorům mít v organizaci hlasovací práva.

Po spuštění využili hackeři chybu ve smlouvě DAO a ukradli přibližně třetinu všech prostředků. V té době zachytila 14 % celkové emise etherů. Tato událost měla pro novou iniciativu nejzávažnější důsledky. V reflexi se vývojáři rozhodli provést hard fork řetězce, což vedlo k jeho rozdělení na dvě části. V jedné síti byly transakce útočníků “obráceny”, aby se peníze vrátily právoplatným majitelům. Tato verze blockchainu je nyní známá jako Ethereum. Historie transakcí původního řetězce zůstala zachována – nyní je znám jako “Ethereum Classic”.

Jaký je proces těžby Etherea?
Co je DAO v platformě Ethereum?

Úspěšné výsledky těchto katastrof byly krutou připomínkou nebezpečí a negativních důsledků předání velkého množství peněz autonomnímu kódu. Je to také jeden z prvních případů v historii blockchainu, kdy muselo být přijato skupinové rozhodnutí, což je důvod, proč to mezi komunitou vyvolalo takový rozruch. The DAO hack zároveň vedl k hard forku v síti Ethereum a v důsledku toho ke vzniku dvou různých mincí – ETH a ETC.

Odkud Ethereum pochází?

Jak vznikají nové žetony ether?

Těží se ether, který je důležitou součástí údržby a aktualizace dat sítě. Těžaři dostávají nové ethery, když jsou do sítě Ethereum přidány bloky, stejně jako těžaři bitcoinů.

Jak probíhá těžba Etherea?

Bezpečnost sítě závisí na těžbě. Ověřuje, zda je blockchain správně aktualizován, a eliminuje potřebu centrálního správce. Těžaři při těžbě využívají svůj výpočetní výkon k řešení kryptografických hádanek. Tímto způsobem se bloky “hashují”. Aby byl blok uznán jako pravý, musí jeho hash odpovídat neznámé hodnotě určené protokolem. Doba potřebná k nalezení hashe je přímo úměrná složitosti hádanky. Jak se do sítě připojuje více těžařů, obtížnost se zvyšuje.

Odkud Ethereum pochází?
Jak dlouho trvá vytěžit 1 Ethereum?

Z tohoto důvodu je obtížnost v kryptosíti Ethereum více než kdy dříve určována ostatními těžaři. Protože odpovědi hledá tolik lidí najednou, mají hashovací transakce obecně tendenci být co nejrychlejší, tzv. hash rate. Čím větší je celková hash rate sítě, tím obtížnější je řešit problémy. Jakmile je řešení nalezeno, je rozesláno do sítě a každý uzel řešení ověří. Pokud se většina uzlů shodne, že řešení je platné, je blok přidán do blockchainu a těžaři jsou odměněni ethery.

Co je plyn v platformě Ethereum

Podívejme se znovu na předchozí příklad inteligentní smlouvy z 1. části. Jednalo se o jednoduchou smlouvu, která k provedení nevyžadovala velký výpočetní výkon. Taková chytrá smlouva však neběží jen na vašem počítači, ale při jejím provádění komunikujete se všemi uzly v kryptosystému Ethereum.

Co je to plyn v kryptoměně Ethereum?
Jak funguje plyn v platformě Ethereum?

Co se stane, když stovky tisíc uzlů v síti spustí sofistikovanou smlouvu? Co když někdo nastaví svou smlouvu tak, aby prováděla stále stejný kód a zahlcovala uzly sítě? K řešení tohoto problému používá Ethereum termín “plyn”. Ačkoli auto nemůže jezdit bez paliva, kontrakty nemohou fungovat bez plynu. Plyn je potřebný k tomu, aby kontrakt mohl běžet; je to jednotka, která měří množství práce potřebné k provedení transakce nebo vykonání funkce v síti Ethereum.

To je v kostce mechanismus výběru poplatků v síti Ethereum. Platí i pro běžné transakce – těžaři odmítnou schválit přesun peněz z jedné peněženky do druhé, pokud je cena uživatele příliš nízká.

Co jsou to tokeny Ethereum? obchodování s ethereem
Těžební uzly Etherea

Je třeba poznamenat, že plyn a éter nejsou totéž. Ceny plynu se výrazně liší v závislosti na těžařích. Při provádění transakce v ETH platíte provizi za provedení operace. Ethereum je v tomto ohledu srovnatelné s bitcoinem, protože v obou případech jde o inflační měny, jejichž množství je omezené, ale nemají stanovenou hodnotu.

Každá transakce spotřebuje určité množství plynu, které je nutné k jejímu dokončení, ale cena plynu se může lišit. Složité transakce vyžadují mnohem více plynu než jednoduché transakce. Výsledkem je, že plyn slouží jako měrná jednotka pro výpočetní výkon potřebný k dokončení konkrétní úlohy. Systém tak může sledovat, kolik výpočetního výkonu je k dokončení úlohy zapotřebí, a může stanovit odpovídající poplatek.

Jaké jsou různé typy tokenů Ethereum?

Definice etheru a etherea
Kolik tokenů Ethereum existuje?

Ethereum je fascinující, protože umožňuje vytvářet vlastní aktiva v blockchainu, která lze ukládat a přenášet stejným způsobem jako ether. Vývojáři mají plnou kontrolu nad pravidly chování takového tokenu, což jim umožňuje přizpůsobit si ho podle vlastního uvážení. Mohou například definovat, kolik tokenů se bude vyrábět, jak se budou vytvářet a jak se budou převádět.

Tokeny umožňují vývojářům velkou kreativitu a inovace s novými případy využití technologií a ekonomických modelů. Pro nejrůznější aplikace mohou tokeny sloužit jako vlastní měna, mohou být kryty reálnými aktivy a plnit řadu dalších funkcí. Pravidelně vznikají nové metody využití tokenů Ethereum, které nabízejí možnosti, jež dříve neexistovaly.

Co je Ethereum a jak ho používat?

K čemu se ETH používá
Jak si mohu koupit Ether?

Pokud si například přejete koupit GAME na Binance a jako zdroj použijete horní část této stránky, můžete tak učinit nákupem ETH. Případně můžete k nákupu ETH na Binance použít jiné platební možnosti na peer-to-peer trhu.

K čemu se ETH používá

Ethereum není na rozdíl od bitcoinu určeno pouze k tomu, aby fungovalo jako peněžní síť. Platforma umožňuje řadu decentralizovaných aplikací, v nichž ethereum slouží jako programovatelné peníze. Používá se v decentralizovaných financích a obchodování, na burzách, ve hrách a podobně.

Jak lidé vydělávají na Ethereu?
Co je blockchain Ethereum a jeho klíčové případy použití?

Je možné udržet transakci v síti Ethereum soukromou?

Ne. Všechny transakce v blockchainu Etherea jsou veřejné. Ačkoli nemusíte prozrazovat své skutečné jméno, odborníci mohou na základě veřejně dostupných údajů s vysokou přesností potvrdit velký počet uživatelů.

Je možné generovat peníze pomocí Etherea?

Ether je vysoce volatilní aktivum, což znamená, že může kdykoli vydělávat i ztrácet peníze. Někteří lidé si ethereum drží dlouhodobě v naději, že se síť jednoho dne stane celosvětovým programovatelným platebním systémem. Jiní obchodníci se snaží vybudovat si svůj majetek výměnou etheru za altcoiny. V obou případech existují finanční nebezpečí.

Blockchain Ethereum jako ústřední prvek decentralizovaného finančního prostředí umožňuje také profitovat z půjčování, vydávání syntetických aktiv s využitím ETH jako kolaterálu a stohování.

Škálovatelnost, ETH 2.0 a budoucnost Etherea
Je možné na uzlu Ethereum vydělávat peníze?

Mnozí investoři se rozhodli dlouhodobě investovat pouze do bitcoinu a do svých portfolií nezahrnují žádná další digitální aktiva. Jiní naopak investují pouze do etheru a část svých prostředků zajišťují proti krátkodobým změnám kurzu. Neexistuje žádný univerzální přístup, který by mohli uplatnit všichni obchodníci na trhu.

Škálovatelnost, ETH 2.0 a budoucnost Etherea

Jaká je správná definice “škálovatelnosti”?

Zjednodušeně řečeno, škálovatelnost je schopnost systému se rozvíjet. Servery a sítě lze škálovat různými způsoby, aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku. V oblasti kryptoměn se škálovatelnost týká schopnosti sítě rozšiřovat se tak, aby mohla zpracovávat rostoucí počet požadavků, aniž by došlo ke snížení výkonu nebo bezpečnosti. Je důležité si uvědomit, že blockchainové sítě jsou stále v raných fázích vývoje.

S rostoucím využitím a popularitou sítě roste i počet transakcí, které je třeba zpracovat. Síť Ethereum v současné podobě není schopna zpracovávat dostatečně rychle velké množství transakcí, aby uspokojila potřeby svých uživatelů.

Co je to upgrade na Ethereum 2.0?
Je Ethereum dobrá kryptoměna?

Co je upgrade na Ethereum 2.0?

Navzdory svému obrovskému potenciálu má Ethereum v současnosti značné limity, jak ukazuje problém škálovatelnosti. Pokud má být Ethereum páteří nového finančního systému, musí mít mnohem vyšší propustnost. Vzhledem k decentralizované struktuře sítě je řešení tohoto problému nesmírně obtížné, protože neexistují žádné centrální autority, které by mohly všem ostatním v síti vnutit svou vůli.

Decentralizované finance: Ethereum a budoucnost bankovnictví
Ethereum 2.0 Stacking

Aby byla síť dostatečně decentralizovaná, musí být na ni uvalena omezení. Čím obtížnější je provozovat uzel, tím méně lidí se do sítě zapojí, což vede k její centralizaci. V důsledku toho může zvyšující se počet transakcí ohrozit integritu sítě.

Další kritika, které se Ethereum dostalo, se týká vysoké spotřeby energie jeho stávajícího konsensuálního mechanismu Proof-of-Work. Těžba slouží k přidávání nových bloků do sítě, což je negativně spojeno s vysokými energetickými výdaji.

Tyto a další problémy se snaží řešit Ethereum 2.0, zkráceně ETH 2.0, což je název sady aktualizací, které vývojáři plánují. Po dokončení by ETH 2.0 mělo výrazně zlepšit schopnosti sítě.

Ethereum a decentralizované finance (DeFi)

Co je decentralizované financování a jak funguje?

DeFi je název hnutí za decentralizaci finančního průmyslu. Aplikace DeFi jsou postaveny na veřejných, otevřených blockchainech, které umožňují komukoli je používat bez povolení úřadů nebo organizací, což je odlišuje od konvenčních financí kontrolovaných úřady a institucemi. DeFI je považována za důležitý prvek při získávání zájmu lidí o nový finanční systém.

Decentralizované burzy Ethereum: Uniswap, Kyber Network a IDEX.
K čemu slouží decentralizované financování?

Uživatelé v DeFi komunikují s chytrými smlouvami a mezi sebou navzájem prostřednictvím peer-to-peer sítí. Uživatelé si vždy zachovávají plnou kontrolu nad svými aktivy a nemusí je nikomu stranou předávat. Pro aplikace DeFi je nejoblíbenější síť Ethereum, protože je vysoce decentralizovaná a má velkou komunitu vývojářů.

Čeho může DeFi dosáhnout?

Absence centralizovaného správce, který by řídil síť, je jednou z nejpřitažlivějších vlastností bitcoinu. Rozšiřte tento pojem na finanční odvětví a získáte DeFi. Neexistují žádné centrální servery ani zprostředkovatelé, což znamená, že neexistuje jediný bod selhání.

Další výhodou DeFi je neomezený přístup. Na celém světě existují miliardy lidí, kteří nemají žádný smysluplný přístup k finančnímu systému. Ti jsou podle návrhu jednou z klíčových kategorií spotřebitelů v rámci DeFi.

Decentralizované burzy Etherea

Decentralizované burzy neboli DEX jsou systémy, kde mohou uživatelé převádět aktiva přímo mezi svými peněženkami. obchodování s ethereem na běžné burze vyžaduje nejprve umístění aktiv na burzovní účet, to však u DEX není nutné.

Těžební uzly Etherea
Model decentralizovaných transakcí technologie blockchain Ethereum

Výjimkou jsou zejména decentralizované burzy. Jsou chráněny proti útokům na centralizované peněženky, ale mohou být zranitelné vůči útokům na chytré smlouvy. Uniswap, Kyber Network a IDEX jsou příklady decentralizovaných burz založených na blockchainu Ethereum.

Uzly v síti Ethereum a těžba

Co je to uzel Ethereum

Uzly Etherea jsou počítače, které ke komunikaci se sítí kryptoměn využívají specializovaný software. Může to být telefon s předinstalovanou peněženkou nebo samostatný počítač s dostatečným diskovým prostorem pro sledování všech transakcí od počátku fungování sítě. Uzly bez ohledu na svou funkci nějakým způsobem komunikují se sítí.

Jaké jsou funkce uzlu Ethereum?

Namísto jednoho klienta využívá Ethereum k provádění chytrých smluv síť klientů. Na rozdíl od bitcoinu, který má pouze jednu oficiální implementaci klienta, má Ethereum mnoho různých klientů. Jádro bitcoinu je hlavním softwarem bitcoinu a plní tuto funkci v této měně. Geth je nejoblíbenější klient Etherea.

Jaké jsou funkce uzlu Ethereum?
Co je Ethereum a jaké je jeho využití?

Těžební uzly pro Ethereum

Na těžebním uzlu může běžet buď plný, nebo omezený klient. Pro těžbu Etherea se obvykle používají těžební farmy, což jsou specializované sestavy zařízení. Pro urychlení procesu hašování obvykle obsahují mnoho grafických karet.

Těžaři etherea mají dvě možnosti: samostatnou těžbu, při níž měnu vyvíjejí sami, nebo těžbu v poolu. Sólotěžba znamená, že na objevování bloků budete pracovat sami. Pokud těžaři těží v rámci poolu, sdružují své zdroje a spravedlivě si rozdělují odměny. To pomáhá snižovat rizika spojená s těžbou.

Těžba etherea již není nejvýhodnějším způsobem dlouhodobé investice, protože se připravuje přechod na Proof of Stake. Po této změně budou muset těžaři Etherea přesunout svou pozornost od ETH k jiným sítím, kde mohou pokračovat v těžbě jiných měn.

Pokud chcete těžit Ethereum, budete potřebovat grafické karty nebo specializované integrované obvody (ASIC). Dalším nezbytným prvkem pro ziskovou těžbu je přístup k levnému napájení. Nakonec budete muset zřídit těžební provoz a vytvořit peněženku Ethereum. To vše vyžaduje značné množství času, peněz a plánování.