Aktuální hodnota. V krátkodobém horizontu se Cardano jeví jako výhodnější koupě než Ethereum. Právě teď je cena Cardana nižší než cena Etherea. S rozšiřováním trhu s DApp budou hodnoty Etherum a Cardano s největší pravděpodobností stoupat.
Cardano, stejně jako Bitcoin, může být na pokraji toho, aby se stalo vším, čím je Bitcoin, a ještě něčím navíc. Cardano má v současnosti hodnotu 1,80 dolaru za minci. Z tak nízkého výchozího bodu se může zdát cena 60 000 dolarů nereálná. Bitcoin však ukázal, že je možné se tam dostat.
Na základě našeho průzkumu jsme zjistili, že nejlepší kryptoměnou, do které lze v roce 2022 investovat, je Luckyblock. Stručně řečeno, tento kryptoměnový projekt má za cíl změnit celý loterijní byznys po celém světě. Díky využití technologie blockchain je celý proces decentralizovaný.
Podle odborníků se očekává, že do roku 2022 cena Cardana vzroste v důsledku řady důvodů. V blízké budoucnosti se předpokládá, že Cardano vstoupí do sféry institucionálního přijetí. S jeho růstem se bude zlepšovat i hodnota investice. Očekává se, že ADA bude bránit pozornost trhu věnovaná nabídce a poptávce.
V oblasti kryptoměn existují stovky, ne-li tisíce digitálních měn a tokenů. Na trhu soupeří o pozornost investorů a potenciálních obchodníků tím, že si navzájem konkurují v boji o dominantní postavení na trhu. Během posledních několika let pomohla zvýšená užitečnost kryptoměn několika projektům zvýšit jejich tržní kapitalizaci a objemy obchodů.
Bitcoin, Cardano vs. Ethereum Reddit jsou některé z nejznámějších kryptoměn se silným základem a plánem, který napomáhá jejich růstu v kryptografickém průmyslu. V oblasti kryptoměn však významně pokročilo několik dalších projektů s nejasnými cíli. To ukazuje, jak nepředvídatelné jsou blockchain a prostředí kryptoměn.
V tomto příspěvku porovnáme a porovnáme dvě nejznámější kryptoměny na trhu: Ethereum a Cardano. Probereme jejich základní návrhy, specifika projektů, funkce, kritické rozdíly, schopnosti chytrých kontraktů, mechanismus konsensu, náklady na plyn, cenové rozdíly a další faktory. Závěrem bude jasné a přesné zhodnocení srovnání Cardano vs. Ethereum.
Cardano vs. Ethereum Reddit má mnoho podobností, například chytré smlouvy a vytváření decentralizovaných aplikací, ale liší se v designu, poslání a cílech. Proto se mezi odborníky na kryptoměny často vedou debaty Ethereum vs. Cardano.
Co je cena Etherea a jak funguje?
Ethereum je virtuální měna a decentralizovaná aplikační platforma založená na blockchainu, která vznikla v roce 2015. Ethereum je po bitcoinu druhou nejoblíbenější kryptoměnou v odvětví digitálních aktiv. Blockchain Ethereum je jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných platforem pro dApps (decentralizované aplikace), deFinancing (deFi) , a non-fungible tokens (NFT).
Výhody blockchainu Ethereum
Výhod Etherea je celá řada. Jednou z nejvýznamnějších vlastností této blockchainové sítě je to, že obsahuje inteligentní smlouvy, které pomáhají jejímu hladšímu a efektivnějšímu fungování. Protože zajišťují vyšší bezpečnost a transparentnost sítě, jsou tyto chytré smlouvy nyní jedním z nejdůležitějších prvků blockchainové sítě. Uživatelé mohou pomocí chytrých smluv bezpečně provádět zabezpečené transakce a platby.
Na otevřeném zdrojovém kódu sítě Ethereum může kdokoli vyvíjet nové aplikace. Tyto programy běží na vlastní měně Ethereum, ethereu (ETH). Z úspěchu tak profituje jak decentralizovaná aplikace, tak podkladová síť.
Nevýhody sítě Ethereum
Síť Ethereum využívá těžební protokol PoW (Proof of Work), který je široce kritizován pro svou obrovskou spotřebu energie. Těžaři v síti ověřují transakce řešením složitých hádanek a kódů pomocí extrémně výkonných počítačů. K ověřování transakcí potřebují těžaři více energie, protože tyto stále složitější úlohy zabírají více času.
Síť Ethereum má některé nevýhody. Za transakce si účtuje poměrně vysoké náklady na plyn. Platforma blockchain přijímá protokol Proof of Stake pos, který problém s plynem částečně zmírní. konsensuální mechanismus Proof of Stake je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a umožňuje těžařům potvrzovat transakce a být odměňováni za svůj přínos technologii blockchain.
Aktualizace sítě Ethereum však není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát, protože se neustále odkládá. Navzdory tvrzení spolutvůrce Etherea, že plán přechodu bude realizován v roce 2022, stále existují obavy a pochybnosti ohledně data jeho vydání.
Co je Cardano?
Cardano bylo vytvořeno pro boj s tokenem Ethereum. Jeden z původních vývojářů Etherea založil fond Cardano, což vyvolalo nekonečný spor o to, zda je lepší Cardano nebo Ethereum. Protokoly Cardano a Ethereum však mají několik společných prvků. Vlastní kryptoměna sítě Cardano se nazývá ADA a slouží k placení za služby v síti.
Blockchain Adder je jedním z mnoha blockchainů provozovaných v síti Cardano.
Cardano je blockchain třetí generace s chytrými smlouvami a decentralizovanými aplikacemi. Ve své síti má obchodní platformu NFT a protokol Indigo, který uživatelům umožňuje rychlou výměnu reálných věcí pomocí blockchainu Cardano.
Metoda těžby PoS, kterou Cardano využívá, mu dává výhodu oproti Ethereu. Na rozdíl od Cardana Ethereum stále čeká na přechod na metodu PoS (Proof of Stake). Ethereum i Cardano mají na svých blockchainech inteligentní kontrakty. Cardano navíc začleněním kladů Cardana do svého síťového protokolu posílilo svou pozici ve srovnání Cardano vs. Ethereum.
Ve světě kryptoměn vzrostl také význam tokenu ADA. Dříve byl znám jako třetí největší mince, hned za bitcoinem a etheriem. Investoři a držitelé ADA jsou při sázení svých tokenů odměňováni tím, že vydělávají ADA. Pomáhá síti při ověřování transakcí, používání chytrých smluv a získávání výhod od účastníků sítě a zainteresovaných stran.
Nevýhody sítě Cardano
Cardano je stejně jako Ethereum stále v počáteční fázi. Přestože se síť Cardano za poslední zhruba dva roky značně rozšířila, je ve srovnání s Ethereem stále poměrně mladá. Soupeření Cardana s Ethereem a Solanou může hrát důležitou roli při omezování růstu tokenu. Držitelé mají v případě Cardana velkou moc, což může být dvousečná zbraň.
I když má Cardano oproti Ethereu některé výhody, je stále v rané fázi vývoje. Síť Cardano nemá tolik decentralizovaných aplikací jako Ethereum. Kromě toho nejsou inteligentní smlouvy sítě Cardano tak rozšířené jako smlouvy sítě Ethereum.
Cardano zatím neobsahuje plně funkční chytré smlouvy, které by prováděly finanční služby a transakce. V důsledku toho může být považováno za nadhodnocené ve srovnání s ostatními projekty chytrých smluv v kryptoměnách, dokud nebudou dokončeny. V příštích letech bude v projektu hrát důležitou roli jeho výpočetní výkon.
Rozdíly mezi Ethereem a Adou
Srovnání blockchainu
Ethereum a Cardano, stejně jako mnoho dalších kryptoměn, mají na trhu dobré jméno. Mají také spoustu různorodých potenciálních aplikací, což z nich dělá unikáty hned v několika ohledech. Oba blockchainy podporují používání decentralizovaných aplikací a chytrých smluv. Liší se však z hlediska spotřeby energie.
Podobných funkcí lze dosáhnout na blockchainech Cardano (ADA) a Ethereum, včetně provádění vlastní programové logiky (smart contracts) a vytváření programů (decentralizovaných aplikací). Jádrem každé blockchainové platformy je algoritmus, který vytváří bloky a ověřuje transakce. Cardano a Ethereum používají různé blockchainy.
Klíčovým rozdílem v tuto chvíli je, že zatímco konsensuální protokol Cardano Proof-of-Stake Ouroboros se zdá být flexibilnější než blockchain Proof-of-Work Etherea, flexibilnější virtuální stroj Etherea umožňuje vytvářet širší škálu aplikací. Cardano se stále vyvíjí a zatím není jasné, jak bude protokol Ouroboros fungovat v praxi.
Ouroboros, vytvořený společností Cardano v jejích raných fázích, je prvním algoritmem PoS, u kterého bylo prokázáno, že je bezpečný, a prvním, který byl vyvinut na základě vědeckého akademického výzkumu. Rámec založený na výzkumu, postavený na recenzovaných konceptech s přístupy založenými na důkazech, řídí každou fázi nebo období plánu Cardano. V rámci tohoto procesu jsou rozvíjeny a dosahovány budoucí případy použití jak blockchainové sítě, tak tokenu ADA.
Význam chytrých smluv a decentralizovaných aplikací
Chytré smlouvy jsou předem napsané a nevratné, takže jsou bezpečné a spolehlivé. Transparentnost pro zúčastněné strany zajišťují chytré smlouvy, které jsou podobné automatům v tom, že provádějí transakce a vykonávají úkoly bez potřeby prostředníka nebo třetí strany. Tyto smlouvy jsou veřejné, což umožňuje komukoli vytvářet vlastní smlouvy.
Na druhou stranu se mnoho odborníků domnívá, že decentralizované aplikace budou další velkou věcí v blockchainovém průmyslu. Využívají se nejen k informačním účelům, ale pomáhají také při prosazování decentralizace a anonymity, dvou důležitých aspektů krypto-světa.
Transakce musí být provedeny a překontrolovány.
Obě iniciativy hledají strategie, jak řešit problém škálovatelnosti v odvětví blockchainu. Ethereum má na druhou stranu větší soubor obtíží vzhledem ke své vysoké hodnotě a cíli na obrovský finanční rozsah. V důsledku toho jsou transakce v Ethereu pomalejší a dražší. Cardano je škálovatelnější než Ethereum, což mu dává výhodu ve srovnání Cardano vs. Ether. Jakmile se však upgrade Etherea 2.0 dostane do hlavní sítě, obě tyto kryptoměny budou muset odpovídajícím způsobem změnit své strategie.
Při těžbě Proof-of-Stake potřebujete mnohem méně energie a méně zdrojů než v systémech Proof-of-Work, protože těžaři PoW musí při těžbě bloků odvést mnohem více “práce”. Ouroboros vyžaduje, aby byl malý počet držitelů ADA online a měl dobré síťové připojení, aby se transakce zpracovávaly rychle. Cardano také používá systém delegování, v němž mohou držitelé ADA delegovat svůj podíl na jiné osoby, které pak mohou zpracovávat transakce jejich jménem.
Mechanismus Proof-of-Stake má stejně jako Ethereum 2.0 nahradit model Proof of Work (PoW) modelem Proof of Stake (PoS). Cardano bylo jednou z prvních kryptoměn, které přešly z metody PoW na přístup PoS, a Ethereum má co dohánět.
Porovnává se cenová analýza obou firem.
USDKAD/USD se za posledních 24 hodin pohyboval v rozmezí 2,01 až 2,13 USD s mírnou volatilitou. Objem obchodů se snížil o 44,64 % na 3,33 miliardy USD, zatímco celková tržní kapitalizace činí přibližně 67,3 miliardy USD, což ji řadí na šesté místo celkově. To je příznivé ve srovnání s bitcoinem (68,44 miliardy dolarů) a ethereem (29,03 miliardy dolarů), které jsou na prvním, respektive druhém místě.
Bitcoin je nejoblíbenější kryptoměna na trhu, zatímco Ethereum je všeobecně považováno za hrozbu pro Bitcoin. Ethereum má však několik vlastních soupeřů. Proto hodnota Etherea čas od času klesá kvůli četným zabijákům trhu.
Již mnoho let diskutují shillery a mediální platformy o myšlence “Ethereum killer” mnoha kryptografických projektů. Přesto mnoho drobných investorů ignoruje vládu Etherea jako nesporného krále decentralizovaných aplikací (dApps). Když se nějaká společnost rozhodne vytvořit blockchainovou aplikaci, je téměř vždy postavena na Ethereu (ETH).
Ethereum je druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, zatímco Cardano je v současnosti na čtvrtém místě. Obě mají vynikající ukazatele, jako je tržní kapitalizace a objem obchodů, ale ETH má čtyřikrát vyšší hodnotu než Cardano. Mnoho podniků se však rozhodlo opustit Ethereum a přejít do jiných sítí, využívat řešení na druhé vrstvě (L2) nebo přijmout strategii více řetězců, aby svým zákazníkům umožnily využívat transakce s nízkými poplatky a rychlým zpracováním.
Celkově byl trh v uplynulých 24 hodinách veden medvědími tendencemi, přičemž Bitcoin klesl o 1,41 % a Ethereum o 1,93 %. Mezitím je v čele Decentraland (MANA), jehož cena vzrostla o více než 38 %.
Velké podniky a investoři mají zájem o investice do ETH a očekávají, že se stane další velkou věcí na trhu kryptoměn a překoná Bitcoin jako největší počítač s digitálními aktivy na světě. Drobní investoři, obchodníci a podniky naopak sypou peníze do Cardana.
Nikdo na světě nemůže v tomto případě nabídnout jasné finanční poradenství, ale ukazuje to jak na rostoucí popularitu tokenů, tak na jejich vzestup. Až se k síti Cardano připojí významní finanční investoři, může být soupeření mezi jejich tržní kapitalizací zajímavější.
Odborníci z německé banky Deutsche Bank popisují Ethereum jako “digitální stříbro”, což je termín, který byl poprvé použit pro označení Litecoinu. Německá nadnárodní investiční banka tvrdí, že virtuální měny jsou “příliš důležité na to, aby je bylo možné ignorovat”. Podle Deutsche Bank do roku 2030 digitální měna překoná tradiční papírové peníze.
Nákup Etherea a Cardana
Do kryptoměn investují lidé po celém světě a jsou stále dostupnější v různých zemích. Zpočátku byl tento zájem podpořen bitcoinem, ale po bitcoinu vyrostly společnosti jako Ether, Cardano, Dogecoin a Ripple. V důsledku toho se vyvinula funkce kryptoměn a bitcoinových burz po celém světě. Tyto podniky se ukázaly být spojovacím článkem mezi zákazníky a skutečným trhem pro obchodování s digitálními aktivy.
Burzy, které jsou centralizované i decentralizované, usnadnily nadšencům do bitcoinů a kryptoměn ze všech společenských vrstev zapojení do obchodování s kryptoměnami. Poskytují řadu služeb souvisejících s krypt0, jako je nákup, prodej, obchodování a převod mincí a tokenů. Uživatelé mohou pomocí těchto burz také ukládat svá aktiva do chráněných kryptoměnových peněženek, takže každý, kdo chce obchodovat nebo investovat do tokenů ETH nebo ADA, tak může učinit ve spolupráci s renomovanou firmou.
Kde si mohu koupit Ethereum nebo Adacoin?
Ethereum je nejoblíbenější kryptoměna, a proto většina burz umožňuje nákup etheru. Doporučujeme však držet se několika nejznámějších, jako jsou Coinbase, Gemini nebo eToro. Ethereum si můžete koupit také prostřednictvím platforem, jako je Venmo nebo PayPal. Nákup ETH / Cardano (krok za krokem)
Zde je návod krok za krokem, jak koupit Cardano (ADA):
- Nejprve si vytvořte účet na renomované kryptoměnové burze, jako je Coinbase.
- Poté vložte peníze na svůj účet bankovním převodem nebo kreditní/debetní kartou.
- Jakmile je váš účet nabitý, vyhledejte Cardano ve vyhledávacím řádku burzy a klikněte na tlačítko “Koupit”.
- Zadejte částku Cardano, kterou chcete koupit, zkontrolujte transakci a klikněte na tlačítko “Koupit Cardano”.
- Nyní jste si zakoupili Cardano!
Závěr
Ether i Cardano mají silný základ a podporu komunity. Co se týče získání uznání v tomto odvětví, jsou hned za Bitcoinem. Na druhou stranu by investoři a obchodníci měli před výběrem provést důkladný průzkum.
Obě tyto kryptoměny mají potenciál prudce růst na konkurenčním trhu a mohou spolu vést tvrdou rivalitu. Nicméně úspěch Etherea a pokračující tlak Cardana by mohly být dobrým ukazatelem pro celé odvětví a budoucnost digitálních aktiv po celém světě.
Na druhou stranu může být kryptoměna také potenciálně výnosnou investicí, pokud bude dlouhodobě úspěšná. Etherium (CRYPTO: ETH) a Cardano (CRYPTO: ADA) jsou dvě kryptoměny, jejichž popularita roste. Obě mince zaznamenaly obrovský růst od svého prvního uvedení na trh před několika lety. Investoři do kryptoměn vydělali díky brzkým investicím do těchto digitálních aktiv jmění.