Nejlepší bezplatný antivirový software pro Mac v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Mohou počítače Mac dostat viry?

Ano. macOS je považován za jeden z nejbezpečnějších operačních systémů, protože má plnou kontrolu nad vaším softwarem a hardwarem. Nejsou však odolné proti hrozbám. Proto je velmi důležité pořídit si nejlepší antivirus pro Mac.

Jaká je nejlepší bezplatná antivirová ochrana pro Mac?

Nejlepší bezplatný antivirový software pro Mac je TotalAV. Je totiž bohatě vybaven funkcemi, nabízí velmi intuitivní aplikaci a má skvělé výsledky v nezávislých laboratorních testech.

Existuje zcela bezplatný antivirus pro Mac?

Ano, TotalAV, Bitdefender a Avira jsou zcela bezplatné antivirové programy pro Mac. Všechny dosáhly nejlepších výsledků v nezávislých laboratorních testech a poskytují základní ochranné funkce.

Viry a malware se mohou nečekaně objevit v každém vašem zařízení a systém macOS není výjimkou. Přestože je považován za jeden z bezpečnějších operačních systémů, není vůči hrozbám odolný.

Proto potřebujete antivirový program – raději buďte v bezpečí, než abyste litovali, a chraňte se online. Na trhu plném antivirových řešení je již obtížné vybrat to správné pro Mac, a ještě obtížnější je vybrat to bezplatné.

Otestovali jsme spoustu bezplatných antivirových produktů, které jsou důvěryhodné a pomohou vám. Naším nejlepším doporučením je TotalAV, protože má skutečně bezplatnou verzi se všemi základními funkcemi a skvělou mírou detekce malwaru.

Existuje 100% bezplatný antivirus pro Mac?

Nejlepší zcela bezplatný antivirus

TotalAV je nejlepší bezplatný antivirus na trhu díky neomezenému bezplatnému tarifu, vynikající míře ochrany před malwarem a zabezpečení před hrozbami v reálném čase během procházení.

 • Bezplatná verze
 • 100% míra detekce malwaru
 • Blokování reklam

TotalAV však není jediným silným konkurentem – podívejme se na náš výběr nejlepších bezplatných antivirových programů pro Mac.

Má Apple bezplatný antivirus?

5 nejlepších bezplatných antivirů pro Mac:

 1. TotalAV – celkově nejlepší bezplatný antivirus pro Mac
 2. Norton – Antivirus pro Mac pro všestrannou ochranu
 3. Bitdefender – spolehlivý antivirový software zdarma
 4. Surfshark AV – bezpečný antivirus pro Mac s bezplatnou zkušební verzí
 5. NordVPN TP – bezplatná VPN s antivirovými funkcemi

Jak nainstalovat síť VPN do směrovače

Vyplatí se mít v Macu bezplatný antivirus?

Jednoduše řečeno – je lepší mít na Macu bezplatný antivirus než nemít žádný. Bezplatné antiviry poskytují pouze základní ochranu, což znamená, že s největší pravděpodobností nebudete chráněni v reálném čase. Takže jediné, co udělá, je, že odstraní malware, který je v systému, ale nezabrání hrozbám, aby se do vašeho zařízení dostaly.

Jaký je nejnovější bezplatný antivirus?

Placené antiviry navíc obsahují mnoho dalších užitečných funkcí, včetně VPN nebo správce hesel. Díky placení tak můžete získat komplexní balík kybernetické bezpečnosti, který vás ochrání před vším tím digitálním zlem.

Nejlepší bezplatné antiviry pro Mac – náš podrobný seznam:

Existuje nepřeberné množství bezplatných antivirových služeb, ale jen některé z nich jsou hodny toho, aby se dostaly na seznam. Zde jsou všichni hlavní uchazeči a jejich podrobný popis, který vám pomůže vybrat nejlepší bezplatný antivirový software pro Mac:

1. TotalAV – celkově nejlepší skutečně bezplatný antivirus pro Mac

TotalAV - celkově nejlepší skutečně bezplatný antivirus pro Mac
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Bezplatná verze:Ano
Aktuální nabídka:🔥Získejte TotalAV, nyní 84% SLEVA!🔥

Navštivte TotalAV

Pokud hledáte bezplatný antivirus pro Mac, TotalAV je tou nejlepší volbou. Získáte totiž zcela bezplatnou verzi, která vám poskytne všechny nejdůležitější funkce.

Nezávislé laboratorní testy: Během nezávislých laboratorních testů získal antivirus nejlepší výsledky a zablokoval 100 % hrozeb. Navíc nenašel žádné falešné poplachy, což se vidí jen zřídka.

TotalAV je nejlepší cesta

Interní testy: Dokonce i během našich vlastních testů dokázal antivirový program zablokovat 10 z 10 hrozeb, a to jak při rychlém, tak při systémovém skenování. A vzhledem k tomu, že byl šetrný k systémovým prostředkům, jsou výsledky fenomenální.

Uživatelské rozhraní: Rozhraní TotalAV je skvělé – je snadno ovladatelné a srozumitelné i pro začátečníky. A nejlepší na tom je, že nejste neustále otravováni návrhy na upgrade.

Vlastnosti: V bezplatné verzi sice nezískáte ochranu v reálném čase, ale získáte WebShield pro Safari, Chrome a Firefox. Jedná se o funkci, která v reálném čase vyhledává hrozby, včetně blokování škodlivých odkazů.

Funkce TotalAV Smart Scan navíc dokáže najít hrozby i nad rámec. To zahrnuje spouštěcí programy, nevyžádanou poštu a duplicitní soubory. A pokud si potrpíte na prostředí bez reklam, bude vám skvělým pomocníkem TotalAV Adblock. Odstraní vyskakovací okna, bannery a videoreklamy a také vás ochrání před sledovacími programy třetích stran. Celkově vzato jde o vznešený bezplatný ochranný balík pro Mac.

Je TotalAV free bezpečný?

Ceny: Pokud se rozhodnete, že chcete odemknout všechny možné funkce, ceny TotalAV začínají na 19,00 USD/rok. K vyzkoušení produktu můžete využít 30denní záruku vrácení peněz.

Všechny funkce tohoto produktu najdete v naší recenzi TotalAV.

Klady

 • Bezplatná verze
 • Vynikající výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Skvělé výsledky interních testů
 • Funkce WebShield
 • Blokování reklam

Nevýhody

 • Žádná ochrana v reálném čase

2. Norton Antivirus – bezplatný antivirus pro Mac pro základní ochranu

Norton Antivirus - bezplatný antivirus pro Mac pro základní ochranu
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Bezplatná verze:Zkušební verze zdarma
Aktuální nabídka:🔥Získejte až 66% slevu na Norton Antivirus🔥

Navštivte Norton Antivirus

Norton Antivirus nemá zcela bezplatný plán, ale nabízí bezplatnou zkušební verzi pro a 60denní záruku vrácení peněz, kterou můžete využít. Umožní vám zabezpečit vaše zařízení špičkovým antivirovým softwarem bez kompromisů.

Nezávislé laboratorní testy: Norton je veteránem antivirového trhu, takže není překvapením, že se mu v laboratorních testech podařilo zablokovat 100 % hrozeb. Jako by to nestačilo, zjistil také nula falešně pozitivních detekcí.

Vlastní testy: Při skenování jsme zjistili, že funkce rychlého skenování trvá 8-9 sekund, ale nenajde dobře ukrytý malware. Systémová kontrola však našla všechny škodlivé soubory.

Norton Antivirus nemá zcela bezplatný plán

Uživatelské rozhraní: Nastavení antiviru Norton zabere trochu času a vyžaduje restartování zařízení a vícenásobné přihlášení. Ale jakmile se to podaří, je vše perfektní.Funkce jsou přehledně uspořádané a snadno se hledají.

Vlastnosti: Protože získáváte bezplatnou zkušební verzi placené verze, máte k dispozici pokročilá bezpečnostní opatření. Kromě ochrany v reálném čase, která vás chrání před různými škodlivými hrozbami, získáte také monitor temného webu. Ten zkontroluje, zda nedošlo ke kompromitaci vašich dat. Přiložená služba VPN vám umožní zůstat online v anonymitě. Díky správci hesel si navíc nebudete muset pamatovat žádná hesla kromě jednoho. Jedná se o špičkový ochranný balíček se spoustou funkcí.

Ceny: Pokud si myslíte, že je pro vás Norton ideální službou a rozhodnete se pro upgrade, jeho ceny začínají na 19,99 USD/rok.

Je Norton lepší než AVG free?

Chcete-li zjistit všechny funkce tohoto produktu, navštivte naši recenzi Norton Antivirus.

Klady

 • 60denní záruka vrácení peněz
 • Vynikající výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Skvělé výsledky interních testů
 • Množství bezpečnostních funkcí
 • Ochrana v reálném čase

Nevýhody

 • Žádná neomezená bezplatná verze

3. Bitdefender – spolehlivý a zcela bezplatný antivirový software

Bitdefender - spolehlivý a zcela bezplatný antivirový software
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Placené
Bezplatná verze:Ano
Aktuální nabídka:🔥Získejte Bitdefender až za 62% slevu!🔥

Navštivte Bitdefender

Bitdefender je další bezplatný antivirus pro Mac, který nabízí spolehlivou ochranu před různými online hrozbami.

Nezávislé laboratorní testy: Bitdefender je jedním z nejlepších antivirových programů podle výsledků nezávislých laboratorních testů. Nemluvě o tom, že také nezaznamenal žádné falešné poplachy.

Interní testy: Z hlediska našich vlastních testů našlo rychlé skenování všech 10 hrozeb za 20 sekund. Systémové skenování našlo 9 škodlivých souborů, ale zároveň trvalo jen několik sekund. Bitdefender byl také šetrný k systémovým prostředkům.

Je bezplatná verze produktu Bitdefender dostatečně dobrá?

Uživatelské rozhraní: Stažení a nastavení antiviru je bezproblémové, ale skenování není okamžité, protože stažení virové databáze trvá přibližně 5 minut.

Vlastnosti: Vše, co bezplatná verze nabízí uživatelům Macu zdarma, je antivirový skener. Nejsou zde žádné doplňkové funkce ani ochrana v reálném čase. I když mohl být Bitdefender z hlediska funkcí velkorysejší, poskytuje alespoň základní ochranu před kyberzločinci.

Ceny: Pokud se stále přikláníte k produktu Bitdefender, zjistěte, zda vám váš rozpočet dovoluje zaplatit 23,99 dolarů ročně za prémiovou verzi. Je mnohem bohatší na funkce, včetně ochrany v reálném čase, ochrany před webovými útoky, ransomwarem a wifi. Nemluvě o tom, že získáte také Bitdefender VPN, správce hesel, skartovačku souborů a další funkce! Můžete si jej vyzkoušet bez rizika s 30denní zárukou vrácení peněz.

Chcete-li zjistit všechny funkce tohoto produktu, navštivte naši recenzi produktu Bitdefender.

Je Bitdefender Antivirus skutečně zdarma?

Klady

 • Bezplatná verze
 • Vynikající výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Skvělé výsledky interních testů
 • Snadné nastavení

Nevýhody

 • Bezplatná verze pro Mac obsahuje pouze virový skener

4. Surfshark AV – bezpečný antivirus pro Mac s bezplatnou zkušební verzí

Surfshark AV - bezpečný antivirus pro Mac s bezplatnou zkušební verzí
Brána firewall:Ne
Ochrana v reálném čase:Placené
Bezplatná verze:Zkušební verze zdarma
Aktuální nabídka:🔥Získejte Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Navštívit Surfshark Antivirus

Surfshark Antivirus je bezpečný prémiový antivirus pro Mac, který můžete zdarma používat více než měsíc, s bezplatnou 7denní zkušební verzí a 30denní zárukou vrácení peněz!

Nezávislé laboratorní testy: Surfshark Antivirus je pozitivně hodnocen nezávislými laboratorními testy. Stejně jako většina softwaru na tomto seznamu získal 100% skóre v míře detekce malwaru.

Interní testy: Během našich testů Surfshark našel 8 z 10 škodlivých hrozeb. Dosažení těchto výsledků trvalo pouhé 4 sekundy. Co se týče zdrojů, Surfshark je k vašemu Macu velmi šetrný a skenování nemá viditelný vliv na celkový výkon zařízení.

Potřebuji McAfee, když mám Surfshark?

Uživatelské rozhraní: Nastavení je snadné – nezabere mnoho času a pokyny jsou jasné. Nezklame ani rozhraní. To proto, že hlavní funkce jsou rozděleny do sekcí na levé straně, takže je prakticky nemožné se ztratit.

Vlastnosti: S antivirem Surfshark získáte ochranu v reálném čase a VPN nové generace. Vzhledem k tomu, že VPN Surfshark patří k nejlepším VPN na trhu, máte zaručenou anonymitu a bezpečnost online. Navíc je tu i Surfshark Search, což je soukromý vyhledávač, který vás ochrání před shromažďováním vašich údajů.

Za další předplatné nabízí Surfshark také Incogni. Tato platforma kontaktuje zprostředkovatele dat a zajistí, aby vaše informace odstranili ze svých databází, čímž vám zajistí plnou anonymitu vašeho digitálního života.

Ceny: V případě, že se zkušební doba blíží ke konci, můžete využít záruku vrácení peněz. Pokud však chcete využívat tento komplexní balíček kybernetické bezpečnosti i nadále, můžete si Surfshark One zakoupit již od 41,88 USD/rok.

Má Surfshark ochranu proti malwaru?

Chcete-li najít všechny funkce tohoto produktu, navštivte naši recenzi Surfshark Antivirus.

Klady

 • 7denní zkušební verze zdarma
 • Vynikající výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Množství bezpečnostních funkcí
 • Ochrana v reálném čase

Nevýhody

 • Žádná neomezená bezplatná verze

5. NordVPN Threat Protection – nejlepší VPN s bezplatnými antivirovými funkcemi pro Mac

NordVPN Threat Protection - nejlepší VPN s bezplatnými antivirovými funkcemi pro Mac
Brána firewall:Ne
Ochrana v reálném čase:Ne
Bezplatná verze:Zkušební verze zdarma
Aktuální nabídka:🔥Získejte NordVPN Threat Protection – 63% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Navštivte NordVPN

Ochrana před hrozbami je jednou z funkcí NordVPN, které jsou v aplikaci zdarma. Chrání váš Mac před malwarem, trackery a škodlivými reklamami. Můžete ji používat bez rizika s 30denní zárukou vrácení peněz.

Interní testy: Během našich testů tato funkce úspěšně zablokovala 90 % přístupů na webové stránky infikované malwarem, které by mohly způsobit poškození zařízení. Zabránila nám také ve stahování škodlivých souborů – v 8/10 případů při základním skenování a v 9/10 případů při hloubkovém skenování. A nakonec snadno blokovala reklamy a trackery, které představovaly riziko pro bezpečnost našeho Macu.

Je NordVPN AntiVirus dobrý?

Uživatelské rozhraní: Jelikož je dodáván společně s aplikací NordVPN, je jeho rozhraní velmi uživatelsky přívětivé a intuitivní. Stačí povolit funkci ochrany před hrozbami a ta v tichosti běží na pozadí a chrání vaše zařízení před různými hrozbami.

Vlastnosti: Získáte také špičkové služby VPN, které nabízejí pokročilé šifrování, superrychlé tunelovací protokoly a možnost odblokovat jakoukoli knihovnu obsahu na vaší oblíbené streamovací platformě.

Ceny: Ochrana před hrozbami je u služeb NordVPN zdarma. Přestože můžete využívat bezplatné služby až po dobu jednoho měsíce, doporučujeme si pořídit předplatné, které stojí již od 3,29 USD/měsíc pro 6 zařízení.

Více informací o tomto produktu najdete v naší recenzi NordVPN.

Je bezplatná NordVPN bezpečná?

Klady

 • Výkonný blokátor reklam
 • Automatický skener pro stahování
 • Zahrnuje špičkovou síť VPN
 • Pevná ochrana před sledovacími zařízeními

Nevýhody

 • Žádná ochrana proti virům v reálném čase
 • Žádné pokročilé možnosti skenování

6. Avira – bezplatný antivirus pro Mac s všestrannými funkcemi

Avira - bezplatný antivirus pro Mac s řadou funkcí
Brána firewall:Placené
Ochrana v reálném čase:Zdarma
Bezplatná verze:Ano
Aktuální nabídka:🔥Získejte 1 rok Avira se 40% slevou!🔥

Navštivte Avira

Zcela bezplatný antivirový program pro Mac s pěknou škálou funkcí – přesně takový je Avira.

Nezávislé laboratorní testy: Zatímco testy AV-Comparatives ukazují, že antivir blokuje 99,6 % hrozeb, výsledky AV-TESTu vykazují 100% skóre. A co se týče falešných poplachů, antivir nenašel ani jeden.

Interní testy: Naši výzkumníci testovali i tento antivirus. Zatímco ochrana v reálném čase našla 9 škodlivých souborů ihned po jejich rozbalení, rychlé i systémové skenování našlo všech 10 hrozeb. Stojí však za zmínku, že systémové skenování bylo náročnější na prostředky.

Je Avira dobrý bezplatný antivirus?

Uživatelské rozhraní: V případě Aviry si stáhnete aplikaci a můžete začít – nemusíte se registrovat. Aplikace je také velmi přehledná a snadno se v ní orientuje, což je vždy velké plus, zejména pokud jste začátečník.

Vlastnosti: Bezplatná verze Aviry je z hlediska funkcí velmi štědrá. Dokonce získáte omezenou, ale bezplatnou Avira Phantom VPN a správce hesel pro bezpečnou a snadnou správu přihlašovacích údajů. Kromě těchto lahůdek můžete také plánovat skenování, zapnout ochranu v reálném čase nebo skenovat nevyžádanou poštu.

Ceny: Pokud se jednoho dne rozhodnete pro upgrade, ceny začínají na 30,99 USD/rok. A pokud byste chtěli prémiovou verzi někdy vyzkoušet, vztahuje se na ni dvouměsíční záruka vrácení peněz.

Chcete-li zjistit všechny funkce tohoto produktu, navštivte naši recenzi Avira.

Je Avira zcela zdarma?

Klady

 • Bezplatná verze
 • Vynikající výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Skvělé výsledky interních testů
 • Snadné nastavení

Nevýhody

 • Může být náročný na systémové prostředky
 • VPN je omezena na 500 MB měsíčně

Jak jsme testovali tyto bezplatné antiviry pro Mac

Je McAfee stále zdarma?

I když si vybíráte bezplatný antivirus, měli byste si uvědomit, co je součástí balíčku, a hledat nejlepší sadu funkcí. Zde jsou některá kritéria, podle kterých jsme vybírali nejlepší bezplatný antivirový software pro Mac:

 • Míra detekce malwaru. Ať už je antivirus zdarma, nebo ne, měl by být schopen odhalit 98 %, ne-li 100 % hrozeb. Proto jsme se podívali na výsledky nezávislých laboratorních testů, například AV-test a Virus Bulletin.
 • Interní testy. Naši výzkumníci vzali věci do vlastních rukou a otestovali antiviry sami. Vlastní testy nám umožnily zjistit, jak si tyto bezpečnostní programy poradí s hrozbami v reálném světě.
 • Další funkce. Není překvapením, že bezplatné antiviry nejsou tak bohaté na funkce jako ty placené. Čím velkorysejší však jsou, tím lépe. Hledejte antiviry, které obsahují různé možnosti skenování a další ochranné funkce, například ochranu v reálném čase.
 • Uživatelská zkušenost. Nikdo nechce složitý proces nastavení nebo aplikaci, která se špatně ovládá. Dbali jsme na to, aby námi vybrané antiviry nebyly příliš nepřehledné a byly vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele.
Potřebují počítače Mac antivirus 2023?

To však nejsou jediné faktory, které jsme brali v úvahu. Dbali jsme také na to, abychom vybrali poskytovatele, kteří jsou důvěryhodní a mají dobrou pověst.

Profesionální tip

TotalAV prošel našimi testy s nejlepšími výsledky díky své vynikající míře detekce malwaru, užitečným bezplatným funkcím a intuitivním aplikacím.

Získat TotalAV

Jak nainstalovat bezplatný antivirus do počítače Mac?

Proč Mac nemá žádný virus?

Instalace bezplatného antiviru do jakéhokoli zařízení je hračka. Stačí jen:

 1. Přejděte na oficiální webové stránky vybraného antiviru. Doporučujeme TotalAV, který je nyní zlevněný o 84 %.
 2. Najděte a klikněte na tlačítko “Stáhnout zdarma” nebo podobné tlačítko.
Nejlepší antivirový software pro Mac
 1. Postupujte podle pokynů k instalaci a je to! Nyní můžete spustit první kontrolu.

Porovnání bezplatných antivirových nástrojů pro Mac

TotalAVNortonBitdefenderSurfsharkAVNordVPN TPAvira
Značka
Hodnocení4.6★★★★★4.7★★★★★4.9★★★★★4.4★★★★☆4.3★★★★☆4.2★★★★☆
Bezplatná verzeAnoZkušební verze zdarmaAnoZkušební verze zdarmaZkušební verze zdarmaAno
Brána firewallPlacenéK dispozici v rámci bezplatné zkušební verzePlacenéNeNePlacené
Ochrana v reálném časePlacenéK dispozici v rámci bezplatné zkušební verzePlacenéK dispozici v rámci bezplatné zkušební verzeNeZdarma
FunkceBílá listinaAdblockWebShieldVyladění systémuSkener narušení datVyhledávač duplikátůVelké a staré souboryVyužití diskuČistič prohlížečeOdinstalátorZabezpečená síť VPNSprávce heselBezpečný webTichý režimAutomatické aktualizaceVirový skenerVlastní skenování polohyVPNSurfshark SearchSurfshark AlertIncogniPříklad textuVynikající blokátor reklamPrvotřídní VPNAutomatický skener pro stahováníOchrana proti sledovacím zařízenímPlánování skenováníVPN s limitem 500 MB/měsícSprávce heselČistič odpadůSpráva karantény
RecenzeRecenze TotalAVRecenze NortonPřehled produktů BitdefenderSurfshark AV recenzePřehled NordVPNPřehled společnosti Avira

Vítěz

Proč mohou být bezplatné antiviry nebezpečné

Bezplatné antiviry, které neposkytují prémiové služby, mohou být nebezpečné, protože… jsou zdarma. To znamená, že poskytovatelé nedostávají peníze a musí je odněkud vyhrabat. Zde je uvedeno, jaká nebezpečí to může přinést:

Nejlepší bezplatné antiviry pro Mac v roce 2023
 • Mohou prodávat údaje uživatelů. Jak lépe vydělat peníze než tím, že z vás udělají produkt a prodají vaše data?
 • Žádné aktualizace softwaru. Aktualizace databáze a softwaru vyžadují peníze, takže poskytovatelé bezplatných antivirových programů nejsou schopni je zaplatit. Vzhledem k tomu, že každý den vznikají nové typy malwaru, nebude produkt schopen odhalit hrozby nultého dne.
 • Skvělý způsob šíření malwaru. Bezplatné produkty jsou pro uživatele vždy lákavé, takže maskování za bezplatný antivirový produkt může být pro kyberzločince účinným způsobem, jak infikovat vaše zařízení.
Nejlepší bezplatný antivirový software pro macOS

Pokud je však bezplatný antivirus jedinou možností, kterou chcete, vyberte si bezplatný antivirus pro Mac. Poskytovatelé bezplatných antivirových programů, kteří nabízejí i prémiové plány, jsou mnohem spolehlivější a bezpečnější. To proto, že nabízejí bezplatné služby se záměrem prodat vám v budoucnu ty prémiové. Z tohoto důvodu nedostanete mnoho funkcí zahrnutých zdarma, přesto jsou tyto služby důvěryhodné.

Bezplatné antiviry pro Mac nedoporučujeme

Existují antivirové programy, které bychom nedoporučovali používat výhradně z bezpečnostních důvodů. Jedním z nich je Hola VPN. Získala si špatnou pověst poté, co skupina výzkumníků zjistila, že se používá k šíření malwaru a spamu bez vědomí uživatele.

Jaký je nejlepší antivirus pro Mac?

Pokud jde o bezplatné možnosti, vyhnuli bychom se takovým nástrojům pro odstraňování virů, jako je Avast. Již v roce 2019 bylo jejich rozšíření prohlížeče odstraněno z různých tržišť, protože údajně shromažďovalo podezřelé množství informací o uživatelích. Jednalo se například o údaje o poloze, věku, pohlaví a podobně.

Závěr

Každý den se objevují různé typy hrozeb, a přestože jsou zařízení Mac považována za bezpečnější operační systém, nejsou vůči hrozbám odolná. Z tohoto důvodu je pořízení antivirového programu nutností.

Antivirus pro Mac: jaký je jeho vliv na výkon?

Přestože placené antivirové produkty nabízejí mnohem silnější zabezpečení díky dalším funkcím, které obsahují, je lepší mít bezplatný software pro odstraňování virů než žádný.

Většina bezplatných antivirů sice nenabízí mnoho funkcí, ale pokrývají základní požadavky. Otestovali jsme desítky programů a jako nejlepší bezplatný antivirový software pro Mac se ukázal TotalAV. To proto, že nabízí všechny základní funkce pro dodatečné zabezpečení a vykazuje fenomenální výsledky nezávislých laboratorních i vlastních testů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky