Swing Trading Crypto: Co to je a jak to můžete dělat

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jaká je nejlepší mince pro swingové obchodování?

Při swingovém obchodování s kryptoměnami se obvykle vybírají ty nejhodnotnější kryptoměny. Jedná se zpravidla o nejaktivněji obchodované kryptoměny na kryptoměnových burzách a obchodních parketech, jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Tether (USDT).

⚡️ Proč se kryptoměnami tolik swinguje?

Cena bitcoinu kolísá z různých důvodů, včetně nabídky a poptávky, nálady investorů a spotřebitelů, vládních pravidel a pozornosti médií. Tyto faktory společně vytvářejí volatilitu ceny.

⚡️ Co je to swingové obchodování s bitcoiny?

Swingové obchodování s kryptoměnami je kombinací obojího. Swingoví obchodníci investují dlouhodobě. Stále však hledají nové investiční možnosti. Na denní bázi, i když neprovádějí transakce každý den, obvykle mají přehled o pohybech na trhu s kryptoměnami.

⚡️ Která mince v roce 2025 exploduje?

V letech 2022 až 2025 bude Avalanche téměř jistě jednou z nejvýbušnějších kryptoměn.

Co je swingové obchodování s kryptoměnami a jak funguje?

swingové obchodování s kryptoměnami je přístup k investování v krátkodobém až střednědobém horizontu, který zahrnuje nákup a prodej futures kontraktů s cílem využít změn cen. Cílem této strategie je odhalit veškeré “výkyvy” na trhu v průběhu několika dnů, týdnů nebo měsíců.

Můžete swingtradersky obchodovat s kryptoměnami?

Je kryptoměna swingové obchodování s kryptoměnami dobrý nápad?

Obchodníci sledují dvě věci: otevírací a zavírací cenu akcie nebo komodity. Tyto výkyvy lze předvídat, přičemž v době poklesu trhu jsou povoleny určité úpravy, aby se tak stalo.

Kolik vydělávají swingoví obchodníci s kryptoměnami?
Je možné na swingovém obchodování zbohatnout?
  • Nejlepší čas pro vstup do nové pozice je, když je trh v býčím trendu. Když trh dosáhne maxima, začne klesat, což je příležitost pro krátký obchod.
  • Maximální přípustná volatilita je blízko aktuální ceny a neexistují žádná swingová minima. Při poklesu a odrazu trhu se tak nabízí šance na dlouhý obchod.

Na trendových trzích, jako je forexový trh, akciový trh a kryptoměny, dobře fungují swingové obchodní techniky. Bitcoin, Etherum , a Tether jsou jedny z nejlepších kryptoměn pro swingové obchodování s kryptoměnami, pokud jste začátečník. Je to dáno jejich velkou tržní kapitalizací a aktivním objemem obchodování, což z nich činí jedny z nejaktivněji obchodovaných a nejlikvidnějších aktiv.

Průvodce swingovým obchodováním kryptoměn
Jaký je nejlepší časový rámec pro swingové obchodování kryptoměn?

Technická analýza je nejběžnějším nástrojem, který úspěšní obchodníci s kryptoměnami používají k odhalování denních a týdenních trendů. Zásadní je také fundamentální analýza, protože k ekonomickým událostem může docházet v průběhu několika dnů nebo týdnů.

Obchodování s kryptoměnami na trhu a mimo něj versus swingování kryptoměn

Hlavním rozdílem mezi intradenním obchodováním s kryptoměnami a swingovým obchodováním s kryptoměnami je časový rámec. Cílem denních obchodníků je vydělávat peníze krátkodobým růstem cen během dne. V důsledku toho jsou aktivnější než swingoví obchodníci a zřídkakdy nechávají své sázky otevřené déle než jeden den.

Jak začít swingově obchodovat s kryptoměnami?
Jak na 100denní kryptoměnové swingové obchodování s akciemi?

Obchodníci, kteří obchodují často, mají jiné představy o obchodních strategiích a postupech než denní obchodníci, kteří obvykle usilují o krátkodobé zisky. Denní obchodníci se více soustředí na technickou analýzu, zatímco swingoví obchodníci věnují větší pozornost fundamentům. Fundamentální aktivity mohou být někdy jediným zdrojem informací, které kryptoinvestoři při svém výzkumu používají.

Které mince jsou vhodné pro swingové obchodování?
Co je to swingová obchodní strategie?

Rozhodnutí mezi denním obchodováním a swingovým obchodováním s kryptoměnami nakonec závisí na investičních preferencích a cílech investora. Někteří obchodníci rádi provádějí všechny své transakce během dne, zatímco jiní váhají s udržováním pozic přes noc. Některým obchodníkům navíc může prospívat rychlé tempo, zatímco jiní chtějí klidnější styl obchodování.

Co je to swingové obchodování kryptoměn?
Průvodce začátečníka obchodováním s kryptoměnami swingovými akciemi

Než však některou z těchto metod uvedete do praxe ve svém obchodním plánu, je dobré si ji vyzkoušet na demo účtu.

Strategie pro swingové obchodování s kryptoměnami

Obchodování kryptoměn na swingu je o něco složitější než obchodování s fiat měnou, protože swingy zahrnují různé typy příkazů, spready a příkazy stop-loss. Pokud jde o obchodování s kryptoměnami, existuje řada metod, které můžete použít; bude však chvíli trvat, než zjistíte, které z nich nejlépe vyhovují vašim potřebám. Níže uvádíme dva běžné příklady.

Jak obchodovat swingové kryptoměny v květnu 2022.
Jaká je nejlepší kryptoměna pro swingové obchodování?

“Nelze uniknout.”

Tato technika je založena na úrovních podpory a odporu. V důsledku toho je trh někdy označován jako uvězněný v poli mezi dvěma liniemi nahoře a dole.

Pokud cena prorazí pod support, obchodník vyčká na výrazný cenový pohyb (svíčka se uzavře nad supportem) a teprve poté otevře dlouhou pozici. Cílem je vystoupit z obchodu dříve, než tlak kupujících dosáhne úrovně rezistence.

Kolik vydělává swingový obchodník s kryptoměnami?
Co je Reddit swingové obchodování s kryptoměnami?

Cílem je využít třetí termín svíčkového grafu k identifikaci a využití potenciálních nákupních příležitostí. Chcete-li zaručit úspěch tohoto plánu, musíte se nejprve seznámit s každodenním svíčkovým grafem a také s úrovněmi podpory a odporu. Důležité budou také vaše stop loss a take profit, protože zajistí, abyste se nepředlužili.

Lze se živit denním obchodováním s kryptoměnami?
Kolik vydělává průměrný denní obchodník s kryptoměnami?

“Sledování trendů.”

Tento přístup, jak již název napovídá, spočívá v následování stávajícího tržního trendu. Když je trh ve vzestupu, obchodník nakupuje nízko a prodává vysoko.

“Chytit vlnu”.

Jak již název napovídá, cílem tohoto přístupu je využít jediný pohyb na trendovém trhu po ukončení pullbacku.

Je denní obchodování kryptoměn ziskové?
Jaká je nejlepší kryptoměna pro denní obchodování?

Obchodníci sledují trend ve vztahu například k 50-periodovému klouzavému průměru, aby zachytili vlnu. Pokud se trh s bitcoiny přiblíží ke klouzavému průměru, obchodníci počkají na odmítnutí býčí ceny a teprve poté vytvoří dlouhou pozici na následující svíčce.

Obecně platí, že byste měli nastavit stop loss pod low svíčky a take profit těsně nad swing high.

Jak obchodovat s akciemi na základě výkyvů
Jaký je nejlepší indikátor pro swingové obchodování?

Obchodní strategie s využitím kryptoměn pro swingové obchodníky

Ať už obchodujete s bitcoiny nebo jinými alternativními měnami, je k dispozici několik nástrojů, které vám pomohou rozvíjet váš swingový obchodní přístup a poskytnou jistotu, když se něco nepovede.

Sociální obchodník 

kryptoměna a chcete zjistit, jak výkyvy na trhu ovlivňují cenu, můžete vždy použít kopírovacího obchodníka. Ten vám umožní navrhovat obchodní nápady a sledovat jiné úspěšné obchody, což je vynikající funkce pro obchodníky, kteří jsou stále na nohou.

Jsou swingoví obchodníci ziskoví?
Kolik může swingový obchodník vydělat?

Můžete také vyhledat firmy, které na platformě zvládly techniku swingového obchodování. eToro má například jednu z uživatelsky nejpřívětivějších platforem pro sociální média a kopírování obchodů.

Automatizace a signály

Automatické technologie, jako jsou kryptoboty a signály, vám mohou pomoci rychleji uzavírat více obchodů. Obchodní roboti prohledávají trh a nakupují a prodávají aktiva, když jsou splněny určité podmínky.

Existuje mnoho různých typů robotů, které se hodí pro různé metody swingového obchodování. Můžete si také vytvořit roboty, kteří pracují podle vašich specifikací, například podle objemu, transakcí, času a ceny.

Definice swingového obchodování
Který RSI je nejlepší pro swingové obchodování?

Některé platformy naopak obsahují širokou škálu zdrojů signálů, které může obsluhovat jiný obchodník nebo jsou zcela automatizované. Protože mohou fungovat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, lze u nich používat techniky swingového obchodování.

Technická analýza

Úrovně podpory a odporu, index relativní síly (RSI), Bollingerova pásma, Fibonacciho zotavení, objem, stochastický oscilátor, klouzavé průměry jsou běžné nástroje, které používají obchodníci s kryptoměnami.

Je MACD vhodný pro swingové obchodování?
Swingové obchodní strategie pro začátečníky

Technické nástroje pomáhají obchodníkům lokalizovat býčí a medvědí oblasti na grafu, kde mohou nakupovat a prodávat. V důsledku toho se obchodníci snaží identifikovat dva druhy možností: trendy a průrazy. Dlouhodobé pohyby na trhu s jsou definovány krátkodobými výkyvy známými jako trendy. Začátek nového trendu se identifikuje pomocí průrazů.

Strategie swingového obchodování, které fungují
Je swingové obchodování vhodné pro kryptoměny?

Klouzavé průměry jsou jedním z nejoblíbenějších ukazatelů swingového obchodování. Vypočítávají střední hodnotu pohybu ceny kryptoakcie za určité časové období. Pokud se objeví nějaký crossover, může to znamenat silnou nebo slabou hybnost. Klouzavé průměry lze také použít jako úrovně podpory a odporu.

Nástroje pro řízení rizik

Zlatým pravidlem každé techniky swingového obchodování je nikdy nevkládat do trhu více peněz, než jste ochotni ztratit. Nejúčinnějším přístupem ke snížení rizika při setrvání v obchodu je stanovení stop loss úrovní.

Jaké jsou nevýhody swingového obchodování?
Je swingové obchodování vysoce rizikové?

Stop loss by měl být umístěn tak, aby chránil vaše prostředky, když nesedíte u počítače. Stop trading často vyžaduje držení pozic přes noc, takže stop loss je nezbytný k ochraně vašich peněz.

Postup je následující: Nejprve uzavřete sázku, a pokud vyhrajete, váš zisk (po odečtení sázky) se připíše zpět na váš účet. Pokud prohraje, můžete si výhru vybrat. Výhodou častého přehnaného sázení na exotické opce je, že bez ohledu na to, jak špatně se vyvíjí situace na akciovém trhu, stále dostáváte peníze.

Jaký je nejlepší časový rámec pro swingové obchodování kryptoměn?
Je těžké obchodovat kryptoměny swingem?

Výhody obchodování s kryptoměnami pomocí swingových technik

Ačkoli se může zdát, že swingové obchodování je jednoduchá technika, není tak těžká jako jiné techniky obchodování s kryptoměnami. Kromě toho můžete s touto strategií získat různé výhody:

  • Dlouhodobá strategie . Ve srovnání s jinými formami obchodování nevyžaduje swingové obchodování dlouhé hodiny sledování, protože transakce mohou trvat několik dní nebo dokonce týdnů.
Jaká je nejvolatilnější kryptoměna?
Která kryptoměna je nejlepší pro denní obchodování?
  • Menší intenzita . Swingové obchodování s kryptoměnami může být méně stresující než denní obchodování, protože zahrnuje delší časový rámec a méně obchodů.
  • Obchod na částečný úvazek . Díky tomu všemu je možné pracovat na plný úvazek a zároveň obchodovat.
  • Volatilita . Protože obchodování s kryptoměnami na pohyblivém trhu, jako je bitcoin, s sebou nese velkou volatilitu, je důležité pochopit. Trh s kryptoměnami je extrémně volatilní, což může být pro zkušené swingové obchodníky lákavé.

Nevýhody swingového obchodování s kryptoměnami

Na druhou stranu obchodování s kryptoměnami může být pro nováčky i odborníky poměrně obtížné:

Jaká je nejstabilnější kryptoměna?
Výhody a nevýhody swingového obchodování
  • Riziko přes noc . Swingové obchodování může vést ke značným ztrátám, protože pozice necháváte otevřené déle než denní obchodníci. Zvažte také případné náklady na jednodenní swap.
  • Cenové mezery . Cenové mezery mohou nastat, když obchodníci drží pozice otevřené přes noc nebo přes víkend. K tomu může dojít, když se během obchodních hodin objeví zprávy a analýzy.
  • Načasování trhu. I pro zkušené obchodníky s kryptoměnami může být obtížné předvídat výkyvy trhu.

Obchodní strategie pro swingové obchodníky

Výhody swingového obchodování
Nevýhody swingového obchodování

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás swingové obchodování s kryptoměnami vhodné, demo účet vám umožní přístup na trhy v reálném čase a procvičení práce.

Když jste připraveni otestovat svůj přístup ke swingovému obchodování, většina brokerů poskytuje bezplatný demo účet, který obsahuje simulované peníze. Při testování techniky swingového obchodování tak nikdy nebudete riskovat vlastní peníze.

Zvláštnosti swingového obchodování s kryptoměnami
Intradenní obchodování a swingové obchodování: jaký je mezi nimi rozdíl?

Sledujte bitcoin.

Na trhu kryptoměn je většina altcoinů pozitivně nebo negativně navázána na pohyby bitcoinu, což způsobuje, že ceny kryptoměn při růstu BTC klesají. To je způsobeno tím, že lidé se stahují ze sektoru altcoinů a investují do bitcoinu.

Případně, pokud cena bitcoinu náhle klesne, kryptoměny pravděpodobně klesnou. V důsledku toho je obchodování s altcoiny, když cena bitcoinu v průběhu času postupně roste, často nejlepší příležitostí.

Jak úspěšně obchodovat kryptoměny? swingové obchodování s kryptoměnami
Jaký je nejlepší časový rámec pro swingové obchodování kryptoměn?

Náklady na úvěr včetně úroků a poplatků.

Při provádění swingových obchodů s kryptoměnami se spready platí méně často a mají menší velikost. Swingovým obchodníkům jsou naopak účtovány swapové náklady, což je úroková sazba účtovaná za jednodenní pozice.

Některé společnosti si mohou při otevření účtu účtovat vysoké poplatky nebo jiné náklady, proto si je nejprve dvakrát ověřte. V závislosti na regulačním rámci vaší země vám mohou být účtovány daně z obchodování s kryptoměnami.

Které kryptoměny jsou pro swingové obchodování nejlepší?
Co je swingové obchodování s kryptoměnami?

Vzdělávání

Výkyvy kryptoměn mohou přilákat nováčky, kteří mají zájem naučit se střednědobé a dlouhodobé obchodování. K rozšíření svých znalostí však budete potřebovat přístup k vynikajícím výukovým materiálům a dalším nástrojům.

Obsahovým kurzem může být cokoli od vzdělávacího programu pro kryptografii přes diskusní fórum až po online knihu o swingovém obchodování. Při výběru krypto brokera myslete na toto.

Je rozumné obchodovat s kryptoměnami?
Je kryptoměnové swingové obchodování ziskové?

Analýza

Při vytváření efektivních swingových obchodních strategií se kromě fundamentálního studia používají i technické metody.

Dobrý přehled o denních svíčkových grafech a fundamentálních indikátorech vám pomůže dobře začít, ale je nezbytné mít přehled o zásadních událostech a finančních zprávách, které mohou ovlivnit trh.

Je těžké obchodovat kryptoměny na swingu?
Která mince je nejlepší pro vnitrodenní obchodování?

Pokud jde o kryptoměny, vyplatí se sledovat renomované zdroje, jako jsou Binance, Coin Metrics, CoinDesk nebo Coin Telegraph.

Závěrečné slovo o swingovém obchodování s kryptoměnami

Půvab swingového obchodování na trhu s kryptoměnami je z velké části způsoben snížením časové náročnosti a stresu ve srovnání s jinými druhy obchodování. Před uzavřením obchodu by si však noví obchodníci měli nastudovat, jak swingově obchodovat s kryptoměnovými aktivy, a procvičit se na demo účtu. Jakmile zvládnete základy, můžete si začít vybírat, které kryptoměny swingově obchodovat.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky