Nejlepší antivirový software pro Mac v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jaký je nejlepší antivirus pro Mac v roce 2023?

TotalAV je nejlepší antivirus pro Mac. Mac má mnoho vestavěných funkcí, které z něj dělají odolný operační systém proti různým kybernetickým hrozbám. Bezpečnost vašich zařízení by však mohla být mnohem vyšší, kdybyste použili některou z antivirových služeb uvedených v našem seznamu.

Mají počítače Mac vestavěný antivirus?

Ano. Všechny počítače Mac mají v Karanténě souborů zabudovanou antivirovou funkci. Jmenuje se Xprotect a byla součástí všech systémů počínaje MacOS X 10.6 Snow Leopard. Nikam se neztratila a nyní počítá téměř deset let, kdy byla první bariérou ochrany vašeho systému.

Je placený antivirus pro Mac lepší než bezplatný?

Co se týče funkcí, placený antivirový nástroj má téměř vždy více funkcí navíc než bezplatný. Tak už to na světě chodí. Nicméně to, zda vám tyto funkce stojí za to, závisí výhradně na případech použití, takže byste měli každý případ posuzovat individuálně.

Mac se může zdát bezpečný, ale je zranitelný vůči malwaru a virům. Spoléhat se pouze na integrovaný antivirový program Mac xProtect je proti moderním hrozbám nedostatečné. Nativní aplikace pro Mac, jako je Safari, mají bezpečnostní chyby, takže váš Mac je v ohrožení. Bez ochrany v reálném čase mohou kybernetické útoky způsobit značné škody. Proto je pro váš MacBook, počítač Apple nebo jakékoli zařízení Mac zásadní mít specializovaný antivirový program.

Přestože integrovaný antivirus dokáže minimalizovat riziko, nemůže poskytnout všestrannou ochranu. Prémiový antivirový software pro Mac se specializovaným zabezpečením pro macOS dokáže účinně bojovat proti neustále se vyvíjejícím kybernetickým hrozbám, zabránit ransomwaru a dalším virům.

Jaký je nejlepší antivirus pro Mac?

Na rozdíl od doporučení TotalAV jsme testovali a přezkoumali řadu antivirových produktů, abychom zajistili výběr nejlepšího antiviru pro Mac na míru. Všechny poskytované antiviry zajistí špičkové zabezpečení vašeho zařízení Mac, protože mají vysokou míru detekce malwaru a funkce speciálně navržené pro uživatele počítačů Mac. Čtěte dále a zjistěte, jaké jsou nejlepší výběry.

Nejlepší antivirus pro Mac v roce 2023

 1. TotalAV – nejlepší antivirový software pro zařízení Mac v roce 2023
 2. Norton 360 – pokročilý antivirový software pro Mac vhodný pro celou rodinu
 3. Bitdefender – antivirus pro macOS s minimálním dopadem na výkon
 4. Intego – přizpůsobitelná ochrana Macu před všemi typy malwaru
 5. Surfshark AV – Antivirus pro Mac se skvělou kompatibilitou s prohlížeči
 6. NordVPN Threat Protection – špičková VPN a antivirový balíček pro Mac
 7. Avira – bezplatná možnost antiviru pro Mac
 8. Trend Micro – dobrý antivirový program pro počítače Mac pro detekci malwarových hrozeb
Opravdu potřebuji antivirus pro Mac?

Jak vybrat nejlepší antivirus pro Mac

Při výběru antiviru pro Mac je důležité se zaměřit nejen na rozdíly v rozhraní a designu. Ačkoli se může zdát, že se antivirové programy liší pouze v tomto aspektu, existuje několik dalších důležitých faktorů, které vyžadují vaši pozornost. Abyste si byli jisti, že najdete tu nejlepší variantu antiviru pro Mac, měli byste mít vždy na paměti několik klíčových aspektů.

Nezávislé laboratorní testy:<98%
Bezpečnostní prvky:Ochrana v reálném čase, skenování souborů v cloudu
Pokročilé funkce:VPN, monitorování temného webu, správce hesel
Platformy:Kompatibilita s aktuální verzí počítače Mac
Zákaznická podpora:24/7
Potřebují počítače Mac antivirus 2023?
 • Míra ochrany proti virům. Špičkový antivirus pro macOS by měl chránit před nejméně 98 % malwaru nultého dne a před webovými a e-mailovými hrozbami. Pokud chcete získat nejlepší antivirus pro Mac, hledejte vynikající výsledky testování ve zprávách nezávislých testovacích laboratoří.
 • Bezpečnostní prvky. Robustní zabezpečení nekončí ochranou v reálném čase. Prémiové antivirové balíčky zahrnují všestrannou ochranu – zabezpečenou síť VPN, monitorování temných webů, správce hesel a blokátor reklam.
 • Vliv na výkon zařízení. Pokud všechny prostředky vašeho Macu jdou na provoz antiviru a zařízení je prakticky nepoužitelné k ničemu jinému, antivir za to nestojí. Hledejte software, který má minimální dopad na výkon zařízení a zároveň zajišťuje nejlepší možnou ochranu.
 • Zákaznická podpora. Nejkvalitnější nástroje na ochranu před malwarem zahrnují nepřetržitou zákaznickou podporu. Ta vám pomůže s relevantními informacemi o tom, co dělat v případě útoku ransomwaru, nebo jednoduše zodpoví technické dotazy.
 • Adekvátní ceny. Chcete pro svůj Macbook co nejlepší antivirovou ochranu, ale zároveň takovou, která nezruinuje banku. Chcete-li za své peníze získat co nejlepší hodnotu, vyberte si antivirus s funkcemi, které skutečně potřebujete, za cenu, kterou jste ochotni zaplatit.
Jaký bezpečnostní software bych měl používat pro Mac?

Nejlepší antivirový software pro Mac v roce 2023

Otestovali jsme řadu antivirových programů pro Mac, takže vy nemusíte. Při testování jsme zkoumali míru jejich ochrany před hrozbami, provedli několik interních testů a hodnotili celkový výkon a funkce. Zde jsou nejlepší výběry:

1. TotalAV Mac Antivirus & Security – nejlepší prémiová antivirová ochrana pro macOS

K čemu se používá celková AV?
Zabezpečení až do:6 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.9 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte TotalAV, nyní 84% OFF! 🔥

TotalAV je špičkové antivirové řešení pro zařízení Apple. S tímto bezpečnostním nástrojem získá macOS příjemnou kombinaci antivirových funkcí, které “záplatují” základy, které nehlídají vestavěné ochranné nástroje. Blokováním 100 % vyskytujících se rizik získává TotalAV nejvyšší hodnocení od všech nezávislých testovacích laboratoří (AV-Test, AV-Comparatives a SE Labs.) Totéž prokázaly i naše interní testy.

Nástroj TotalAV v reálném čase účinně vyhledává hrozby při stahování nebo otevírání souborů. Navíc jsou k dispozici další nástroje, které zajišťují bezpečnost vašeho Macu i vašich osobních údajů – Smart Scan provádí pravidelnou bezpečnostní rutinu a vyhledává malware, nevyžádanou poštu, soubory v mezipaměti a trackery.

Kdo je antivirový program Total AV?

Existuje několik různých typů skenování pro hlubší kontrolu systému – rychlé, systémové, inteligentní a vlastní. V našich testech byly při zachycování malwaru velmi spolehlivé. Zachytil všechny hrozby zero-day a 4 týdny staré malwarové hrozby, které mu byly předhozeny.

Navíc je v něm zabudován nástroj pro správu hesel a VPN – můžete tak chránit svá hesla, osobní údaje a data při procházení.

Předplatné Premium nabízí plnou ochranu TotalAV na šesti zařízeních najednou. Ceny začínají na 19,00 USD za první rok s 30denní zárukou vrácení peněz. Můžete si také vyzkoušet omezenou bezplatnou verzi TotalAV pro jedno zařízení.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši úplnou recenzi antiviru TotalAV.

Je antivirus Total AV dobrý?

Klady

 • Vynikající celková ochrana proti malwaru
 • Nástroje pro optimalizaci a správu sledování
 • VPN a správce hesel
 • Skvělé ceny
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Základní bezplatná verze
 • Bezplatné vyzkoušení prémiového plánu

Nevýhody

 • Lze chránit maximálně 6 zařízení

2. Norton 360 – spolehlivý antivirový software pro Mac

Co vlastně Norton 360 dělá?
Zabezpečení až do:10 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.10 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte až 66% z ceny Norton Antivirus 🔥

Navštivte Norton

Norton 360 je další špičkový antivirový software pro Mac. Podle nezávislých laboratorních testů blokuje 100 % rizik, která jsou na něj kladena.

Důsledně zachycoval nejobtížnější typy malwaru pro macOS a další nežádoucí programy. Umělá inteligence (AI) aplikace Norton 360 také skvěle analyzuje každý proces v počítači Mac. Když zjistí možný malware, potenciální hrozba přejde do karantény – takže jste v bezpečí i před aktuálně neznámými hrozbami.

Aplikace Norton 360 navíc poskytuje dodatečnou ochranu díky funkci sledování temného webu. Ta vás upozorní, pokud dojde k úniku vašich dat při narušení bezpečnosti.

Co je Norton AntiVirus?

Mezi další funkce patří rozšíření pro Firefox a Chrome na ochranu před škodlivými weby, VPN, správce hesel, Norton Clean a další.

Se standardním plánem můžete chránit jedno zařízení nebo si pořídit Norton 360 Deluxe a využívat 10 současných připojení.

Norton 360 nenabízí bezplatnou verzi, takže pokud vás zajímá spíše bezplatný antivirus pro Mac, je lepší volbou TotalAV. Na druhou stranu získáte 7denní zkušební verzi zdarma. Cena předplatného začíná na 19,99 USD za první rok. Kdyby něco, je zde 60denní záruka vrácení peněz.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši úplnou recenzi antiviru Norton.

Co je Norton 360 PC?

Klady

 • Bezplatné zkušební verze všech plánů
 • Vysoké skóre nezávislých laboratorních testů
 • Spousta doplňků
 • Monitorování temného webu
 • Nízké využití zdrojů
 • 60denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádná bezplatná verze

3. Bitdefender Total Security for Mac – antivirový produkt pro Mac typu vše v jednom

Co je antivirus Bitdefender?
Zabezpečení až do:3 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.10 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Bitdefender až za 62% OFF! 🔥

Navštivte Bitdefender

Bitdefender je jedním z nejlepších antivirů pro Macbook na trhu. Tento bezpečnostní nástroj kombinuje inovativní technologie a vytváří tak robustní štít proti nejnovějším kybernetickým hrozbám, jako je ransomware, spyware, viry a další hrozby.

Podle nezávislých testů zachytí Bitdefender 100 % hrozeb. V našem vlastním testu služba odhalila 9 z 10 škodlivých souborů. Za zmínku stojí také to, že tento antivirus je velmi šetrný ke zdrojům vašeho Macu, takže rychlost a výkon zůstávají většinou neovlivněny.

Co vlastně Bitdefender dělá?

Antivirus Bitdefender Total Security má rodičovskou kontrolu a multiplatformní detekční řešení pro automatické vyhledávání všech typů malwaru. Bitdefender také poskytuje skvělou webovou ochranu s důvěryhodným blokátorem reklam, který detekuje a odstraňuje únosce prohlížeče. Jeho ochrana proti phishingu také blokuje škodlivé webové stránky, které se zaměřují na vaše přihlašovací údaje a finanční data.

Součástí balíčku Bitdefender Total Security je také služba VPN, která chrání vaši online přítomnost. Pro jeden Mac získáte až 200 MB denně.

Cenové plány tohoto antivirového softwaru začínají na 23,99 USD/rok. Každý balíček zahrnuje automatické aktualizace a prémiovou zákaznickou podporu. Chrání až 3 zařízení se systémem macOS a má 30denní záruku vrácení peněz.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši úplnou recenzi produktu Bitdefender.

Je Bitdefender ruská společnost?

Klady

 • Skvělé výsledky nezávislých laboratorních testů
 • Detekce malwaru napříč platformami
 • Ochrana webu a technologie proti phishingu
 • Zahrnuje síť VPN
 • 30denní zkušební verze zdarma

Nevýhody

 • Omezené používání sítě VPN
 • Žádná brána firewall

4. Intego Mac Premium Bundle X9 – antivirový software skutečně zaměřený na počítače Mac

Co dělá společnost Intego?
Zajistěte si až:5 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.12 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ne
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Intego, nyní 65% SLEVA! 🔥

Společnost Intego poskytuje nástroje kybernetické bezpečnosti zaměřené na systém macOS a má vynikající antivirus pro macOS, který je také známý svou výjimečnou ochranou proti malwaru.

Na základě nezávislého laboratorního testování tento software blokuje 100 % rizik. Testovali jsme tuto skutečnost a zachytili jsme 9 z 10 hrozeb.

Pokud jde o funkce Intego, je zde VirusBarrier (nabízí ochranu v reálném čase, skenuje soubory a programy při jejich přístupu), Mac Internet Security (několik typů skenování pro vaše zařízení) a další.

Co je Intego v mém Macu?

Dalším doplňkem, který nemají všechny antivirové programy, je brána firewall pro Mac. Chrání vaše zařízení před neoprávněným přístupem a je schopen rozpoznat polohu, takže můžete měnit úroveň ochrany. To je užitečné, pokud jste na cestách a hrozí vám větší riziko vniknutí. K dispozici je také pračka, která odstraňuje nahromaděné nevyžádané a duplicitní soubory, čímž šetří místo.

Ceny společnosti Intego začínají na 29,99 USD/rok. Přestože je služba placená, nabízí ke všem svým plánům 7denní zkušební verzi zdarma. Navíc je zde 30denní záruka vrácení peněz.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši úplnou recenzi společnosti Intego.

Co je aplikace Intego?

Klady

 • Možnost zaměřená na Mac
 • Chrání před malwarem na PC
 • Ukládání souborů do mezipaměti vynechává již naskenované soubory, aby se ušetřil čas.
 • Přizpůsobitelná bariéra NetBarrier
 • Zkušební verze zdarma

Nevýhody

 • Žádná podpora mobilních zařízení

5. Surfshark Antivirus – levný antivirus pro všestrannou ochranu

Je Surfshark antivirový?
Zabezpečení až do:5 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.15 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získat Surfshark Antivirus – 76% VYPNUTO! 🔥

Navštívit Surfshark Antivirus

Surfshark Antivirus je antivirový program pro počítače Mac. Za poměrně nízkou cenu poskytuje robustní ochranu v reálném čase před všemi typy online hrozeb.

Viry, trojské koně, červy, rušivé aplikace – na co si vzpomenete, Surfshark se o to postará. Během nezávislých laboratorních testů se mu podařilo zablokovat 100 % hrozeb, které mu byly předloženy. Při našem testování však program našel pouze 7 z 10 hrozeb.

Co dělá antivirus Surfshark?

Mezi klíčové funkce, které stojí za zmínku, patří Surfshark Alert – upozorní vás na případné narušení dat, abyste mohli jednat dříve, než dojde k poškození. A pokud nejste fanoušky Googlu, Surfshark Search vám umožní procházet bez reklam a anonymně (bez shromažďování vašich údajů).

Ale je tu něco, co prostě nelze vyloučit, když mluvíme o tomto poskytovateli – Surfshark VPN. Nejenže nabízí více než 3200 serverů ve 100 zemích, ale je skvělá pro zabezpečení, streamování a torrenty. Navíc získáte kill switch, který vás ochrání v případě, že připojení VPN vypadne.

Za pouhých 41,88 USD/rok můžete získat vynikající antivirové zabezpečení pro neomezené množství zařízení. A aby toho nebylo málo, můžete si službu vyzkoušet s 30denní zárukou vrácení peněz.

Je antivirus Surfshark s VPN zdarma?

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši úplnou recenzi antiviru Surfshark.

Klady

 • Celková ochrana
 • Monitorování narušení bezpečnosti dat
 • Soukromý vyhledávač
 • Zahrnuje špičkovou síť VPN na trhu
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Žádná brána firewall
 • Skenování zabere více času

6. NordVPN Threat Protection – špičková VPN a antivirový balíček pro Mac

Funguje Nord jako antivirus?
Zabezpečení až do:6 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.15 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte ochranu proti hrozbám NordVPN – 63% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA! 🔥

Navštivte NordVPN

Ochrana před hrozbami NordVPN slouží jako další vrstva ochrany vašeho Macu. Je to funkce určená k ochraně vašeho zařízení před škodlivými programy a potenciálně nebezpečnými webovými stránkami.

Naše testy ukázaly 90% úspěšnost při pokusu o otevření webové stránky hostující malware. Kromě toho skenuje stahované soubory, aby se ujistil, že do Macu neinstalujete malware. Základní skenování zachytilo 8/10 škodlivých souborů, zatímco hloubkové skenování 9/10.

K čemu slouží antivirový program VPN?

Mějte na paměti, že běží neustále na pozadí – i když se nepřipojíte k síti VPN, ale máte v zařízení nainstalovanou aplikaci NordVPN a povolenou funkci ochrany před hrozbami. Blokuje také různé reklamy, například vyskakovací okna a bannery, aby zlepšila váš zážitek z prohlížení.

Nezapomeňme, že NordVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů služeb VPN na trhu, takže získáte také vysoce kvalitní služby VPN.

Threat Protection for Mac zatím není plnohodnotný antivirový program a ve srovnání se špičkovými antiviry, jako je TotalAV, může postrádat některé funkce. Je to však lehké a spolehlivé bezpečnostní řešení pro váš Macbook. Threat Protection je dodávána společně s každým tarifem NordVPN – od pouhých 2,29 USD/měsíc.

Více se dozvíte v naší recenzi ochrany před hrozbami NordVPN.

Co chrání NordVPN?

Klady

 • Výkonný blokátor reklam
 • Automatický skener pro stahování
 • Zahrnuje špičkovou síť VPN
 • Pevná ochrana před sledovacími zařízeními
 • Jednoduché použití balíčku “vše v jednom

Nevýhody

 • Žádná ochrana proti virům v reálném čase
 • Žádné pokročilé možnosti skenování

7. Avira Free Antivirus for Mac – antivirové řešení pro Mac, které vás nic nestojí.

K čemu slouží Avira Antivirus?
Zabezpečení až do:Neomezený počet zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.15 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte 1 rok Avira na 40% OFF! 🔥

Navštivte Avira

Antivirus Avira nabízí nenáročné řešení pro Mac, které nešetří funkcemi. Tento antivirus přidává do systému macOS pevnou bezpečnostní vrstvu.

V laboratorních testech Avira trvale vyniká a blokuje 99-100 % všech poskytovaných hrozeb pro zařízení Mac. Aviru jsme také podrobili testu a můžeme potvrdit – Avira odhalila všech 10 škodlivých souborů.

Přehled antivirových programů Avira (2023)

Tento antivirový program vám také nabízí antivirovou kontrolu v reálném čase, která analyzuje všechny soubory, které používáte nebo na které klikáte. Zjištěné podezřelé položky budou umístěny do karantény, odkud je budete moci bezpečně odstranit.

Přestože je společnost Avira známá pouze jako poskytovatel antivirových programů, nabízí také několik dalších dobrých bezpečnostních funkcí, jako je generátor hesel – funkce, kterou lze nalézt u softwaru pro správu hesel. A získáte také VPN pro ochranu před krádeží identity s poměrně přísným datovým limitem – pouze 500 MB měsíčně. A nakonec je tu odstraňovač nevyžádané pošty – nástroj, který vám pomůže ušetřit místo odstraněním nežádoucích dočasných souborů.

Pokud jde o cenu, pro Mac je k dispozici bezplatná verze, která však nezahrnuje ochranu e-mailu ani internetu. První placená úroveň, Avira Antivirus Pro, stojí 30,99 USD/rok. K dispozici je také 30denní záruka vrácení peněz.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši recenzi antiviru Avira.

Co je Avira v mém počítači?

Klady

 • Skvělé výsledky laboratorních testů
 • Vynikající bezplatná verze
 • Není náročný na zdroje
 • Včetně sítě VPN
 • Včetně generátoru hesel

Nevýhody

 • Bezplatné verzi chybí ochrana webu
 • Pomalá zákaznická podpora

8. Trend Micro Antivirus for Mac – detekuje malware a webové hrozby

Trend Micro Antivirus Review 2023
Zabezpečení až do:10 zařízení
Kompatibilita se systémem macOS:OS 10.14 nebo vyšší
Včetně sítě VPN:Ano
Aktuální nabídka:🔥 Získejte Trend Micro, nyní 54% SLEVA! 🔥

Navštivte Trend Micro

Trend Micro je další solidní antivirový program, který podporuje systém macOS. Nabízí základní ochranu pro váš klid.

Na základě nezávislých laboratorních testů společnost Trend Micro úspěšně zablokovala 99 % hrozeb, podezřelých a neobvyklých aktivit a je spolehlivá v detekci všech typů malwaru.

Doba skenování malwaru je poměrně dobrá, protože trvá méně než průměr v oboru. Během několika kliknutí antivirového skeneru můžete provést rychlou kontrolu, úplnou kontrolu nebo vlastní kontrolu systému. Tato skenování jsme vyzkoušeli a zachytila 8 z 10 hrozeb. Dopad na výkon zařízení byl však velmi znatelný.

Trend Micro Antivirus

Kromě toho chrání před různými webovými hrozbami, jako jsou škodlivé webové stránky a adware. Každý z antivirových balíčků obsahuje Trend Micro Pay Guard, který chrání vaše finanční údaje. Aktivuje se automaticky, kdykoli otevřete citlivé stránky.

S prémiovými plány předplatného získáte také VPN nebo správce hesel.

Pro uživatele počítačů Mac stojí Trend Micro od 19,95 dolaru ročně. Cena je sice poměrně standardní, ale počet funkcí je ve srovnání s podobně drahými plány TotalAV nebo Bitdefender příliš malý. S TrendMicro můžete chránit až 10 zařízení. Každé bezpečnostní řešení také nabízí 30denní záruku vrácení peněz.

Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Trend Micro.

Trend Micro Internet Security

Klady

 • Ochrana v reálném čase
 • Rychlé skenování systému
 • Funkce Pay Guard
 • Zákaznická podpora 24/7
 • Ochrana proti webovým a e-mailovým podvodům

Nevýhody

 • Není levné, pokud chcete chránit více zařízení
 • VPN a správce hesel jsou k dispozici pouze v prémiových plánech.

Jak jsme testovali antivirovou ochranu pro Mac

Ne všechny antivirové programy nabízejí stejný balíček bezpečnostních nástrojů a ochranných řešení. Proto jsme pečlivě otestovali desítku různých produktů, abychom pro vás našli nejlepší antivirový software pro Mac. Každý program byl nainstalován na počítači Mac Mini s 3,81GHz procesorem M1, 16 GB paměti RAM a 215GB úložištěm. Naše metodika testování těchto antivirových nástrojů byla založena na následujících kritériích:

Existuje 100% bezplatný antivirus pro Mac?
 • Míra detekce malwaru. Nezávislé testovací laboratoře, jako jsou AV-Test, AV-Comparatives a Virus Bulletin, pravidelně kontrolují výkon, použitelnost a možnosti antivirové ochrany pro Mac. Ty nejlepší z nich by měly v každé kategorii získat maximální počet bodů, aby mohly být zařazeny mezi špičkové bezpečnostní nástroje.
 • Ochrana v reálném čase. Každý den se objevují nové kybernetické hrozby, které mohou snadno proniknout do systému během několika sekund. Robustní antivirový program by měl nepřetržitě monitorovat vaši aktivitu a být schopen odhalit škodlivý software v reálném čase.
 • Dostupné funkce. Antivirové aplikace, které jsou celkově hodnoceny jako špičkové produkty, nemusí nutně poskytovat stejné nástroje ochrany pro macOS jako pro Windows. Vybrali jsme pouze produkty, které neomezují dostupné bezpečnostní funkce a poskytují antivirová řešení na míru pro Mac.
 • Cena. Je možné získat kvalitní ochranu před malwarem, aniž byste museli utratit celé jmění. Spolehliví poskytovatelé antivirových služeb nasazují na své produkty rozumnou cenu a my ji rozhodně bereme v úvahu.
 • Zákaznická podpora. Pokud máte nějaké problémy se softwarem nebo obecné dotazy, jediným způsobem, jak získat odpovědi, je zákaznická podpora. Stejně tak je prioritou profesionální, pohotová a dostupná pomoc.
Který antivirus nezpomaluje Mac?

Porovnání nejlepších antivirových programů pro Mac

TotalAVNortonBitdefenderIntegoSurfshark AVNordVPN TPAviraTrend Micro
Značka
CenaOd 19,00 USD/rokOd 19,99 USD/rokOd 23,99 USD/rokOd 29,99 USD/rokOd 41,88 USD/rokOd 83,43 USD/rokOd 30,99 USD/rokOd 19,95 USD/rok
Míra detekce malwaru100%100%99.7%100%100%90%99.2%100%
Další funkceVPN, správce hesel, čistič nevyžádané poštyVPN, správce hesel, monitorování temného webuVPN, ochrana mikrofonu a webové kamery, technologie proti phishinguČistič odpadůVPN, zabezpečený prohlížeč, monitorování narušení datVPN, blokování reklam, skener stahování, anti-trackerVPN, čistič nevyžádané pošty, správce hesel, odstraňovač sledovacích zařízeníOchrana webové kamery a mikrofonu, technologie proti phishingu, blokování škodlivých stránek
Zařízení, na která se vztahuje61035565010
Brána firewall
Blokování škodlivých adres URL
Bezplatná verze
Současná dohodaZískat TotalAV, nyní 84% OFF!Získejte až 66% VYPNUTÍ Norton AntivirusZískejte Bitdefender až za 62% VYPNUTO!Získejte Intego, nyní 65% VYPNUTO!Získat Surfshark Antivirus – 76% VYPNUTO!Získejte NordVPN Threat Protection – 63% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA!Získejte 1 rok Avira na 40% VYPNUTO!Získejte Trend Micro, nyní 54% SLEVA!

Vítěz

Potřebuji na svém Macu antivirus?

Obecně platí, že ano, na Macu potřebujete antivirus. Zabraňuje infiltraci ransomwaru, malwaru, spywaru a všech nežádoucích programů. Zde jsou důvody, proč byste měli zvážit pořízení antivirového programu:

Jsou počítače Mac stále bezpečné před viry?
 • Chrání vaše zařízení před útoky malwaru, protože nárůst škodlivého softwaru pro Mac předčil před několika lety Windows. Antivirus s ochranou v reálném čase dokáže odhalit nejnovější kybernetické hrozby a zabránit infiltraci virů.
 • Antivirový software zabraňuje phishingu a podvodům. Robustní antivirový program pro Mac má obvykle zabudované nástroje pro ochranu webu nebo speciální rozšíření prohlížeče, které blokuje škodlivé stránky.
 • Nástroje pro odstranění virů zajišťují ochranu soukromí. Pokročilé bezpečnostní sady nabízejí více vrstev ochrany, například služby VPN a monitorování temných webů. Abyste se vyhnuli potenciálnímu úniku dat a zajistili si ochranu před krádeží identity, měli byste si do svého zařízení se systémem macOS nějaký nainstalovat.

Proto je rozumné investovat do další ochrany zařízení Mac. A antivirový balík vám může poskytnout nejen potřebnou ochranu zařízení, ale také skvělé doplňkové funkce.

Mohu používat bezplatný antivirus pro Mac?

Jaký je nový operační systém Mac 2023?

Pokud máte pocit, že prémiové předplatné je nad vaše finanční možnosti, pak ano – můžete používat bezplatný antivirový software pro Mac. Mějte však na paměti svá očekávání – bezplatná verze prémiového produktu bude mít určitá omezení.

Vždy byste se však měli ujistit, že vybraná bezplatná verze pochází z důvěryhodného zdroje. Doporučujeme vyzkoušet nejlepší bezplatné antivirové služby pro Mac, které nabízejí naši odborníci. To proto, že mnoho pochybných bezplatných antivirových programů šíří malware.

Pokud hledáte skutečně spolehlivou antivirovou ochranu, doporučujeme investovat do prémiového antivirového softwaru TotalAV. Tento software poskytuje kompletní a důvěryhodné zabezpečení pro váš Mac.

TotalAV antivirus nabízí vynikající odstranění ransomwaru a malwaru pro Mac. Balíček navíc obsahuje funkce, jako je VPN, optimalizační nástroj na čištění nevyžádaných souborů a správce hesel. Balíček je k dispozici za skvělou cenu (od 19,00 USD/rok). Můžete však také využít 30denní záruku vrácení peněz a službu si vyzkoušet.

Jaká je nejlepší bezplatná antivirová ochrana pro Mac?

Videorecenze: Nejlepší antivirový software pro Mac

Jak Apple chrání Mac před malwarem

Společnost Apple má k dispozici poměrně dobré antivirové nástroje na ochranu před malwarem. Patří sem například Gatekeeper. Je to bezpečnostní funkce, která nutí každou instalovanou aplikaci, aby byla digitálně podepsaná společností Apple. Aplikace, které podepsané nejsou, sice můžete nainstalovat, ale bude to vyžadovat zvláštní povolení. Díky tomu je instalace nedůvěryhodných aplikací vícestupňovým procesem, což znamená, že celkový počet nainstalovaných škodlivých aplikací je výrazně nižší.

Existuje zcela bezplatný antivirus pro Mac?

Dalším integrovaným antivirovým nástrojem je nástroj pro odstranění škodlivého softwaru. V případech známého malwaru nalezeného v systémech macOS odstraňuje veškerý malware automaticky při každé aktualizaci. To je sice skvělý doplněk zabezpečení, ale k vyčištění zařízení vyžaduje aktualizaci systému.

Systém macOS má sice některé vestavěné nástroje na ochranu zařízení před viry a hackery, ale nenabízí stejnou úroveň zabezpečení jako antivirový software.

Závěr

Vzhledem k neustále rostoucímu počtu virů pro macOS je nutné mít spolehlivý antivirus. I když není mnoho možností, které by nabízely důvěryhodné a na Mac orientované služby ochrany před malwarem, podařilo se nám vybrat ty nejuniverzálnější.

Jaký je nejlepší antivirus pro Mac?

Programy TotalAV a Norton 360 se s prakticky bezchybnou detekcí malwaru dostaly na samotný vrchol seznamu. Vyzkoušeli jsme, že jsou to nejlepší antivirová řešení pro Mac na trhu, která jsou vybavena základními bezpečnostními funkcemi.

Pokud se už nechcete obávat ransomwaru, malwaru nebo rizika krádeže identity, rozhodně byste do jednoho z nich měli investovat.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky